هارد مخصوص دوربین مداربسته

هارد مخصوص دوربین مداربسته

هارد مخصوص دوربین مداربسته

هارد دوربین مداربسته در واقع مرکز حافظه تمامی تصاویر و فیلم‌هایی است که در یک سیستم نظارتی ذخیره میشود، در این مقاله آموزشی می خواهیم به شما بهترین هارد مخصوص دوربین مداربسته را معرفی کنیم و نحوه نصب آن را بر روی دستگاه های دی وی آر به شما آموزش بدهیم تا بتوانید در زمانی که می خواهید اقدام به نصب دوربین مداربسته کنید به راحتی بهترین هارد مناسب برای دستگاه دیار خود را خریداری کنید.

ویژگی های هارد دوربین مداربسته

ویژگی های هارد دوربین مداربسته

ویژگی های هارد دوربین مداربسته

همانطور که میدانید هارد یک وسیله ای است که مرکز حافظه تمامی سیستم های کامپیوتری و الکترونیکی می باشد و در دنیا فعلی همه شما با آن برخورد داشته اید اما این هارد دسته بندی های متفاوتی دارند و هر کدام برای کاربرد خاصی توسط شرکتهای سازنده طراحی و استفاده میشود هدف این مقاله هارد مخصوص دوربین مدار بسته است.

سیستم های حفاظتی و نظارتی تمامی دوربین های مداربسته در یک محل تجمع میشوند اصطلاحاً به آن DVR یا NVR و در برخی موارد رسیور دوربین مداربسته نیز گفته می شود . در داخل این تجهیز لازم است که یک عدد قرار داده شود تا تمامی تصاویر دوربین مداربسته را بر روی خود ذخیره کند، مخصوص دوربین مدار بسته باید ویژگی های خاصی داشته باشد تا کارایی و کیفیت لازم را برای ضبط تمامی تصاویر دوربین های مداربسته داشته باشد ویژگی های منحصر به فرد یک هارد مخصوص دوربین مداربسته عبارت است از:

ظرفیت هارد

ظرفیت هارد مشخص کننده میزان فضایی است که شما می توانید اطلاعات را داخل آن قرار دهید، به صورت متوسط از 1TB تا 10TB برای دوربین مداربسته مورد استفاده قرار می گیرد.

نحوه محاسبه ظرفیت هارد مخصوص دوربین مداربسته کمی پیچیده و سخت میباشد ولی ما به شما در ادامه مقاله یک روش ساده و تقریبی به شما آموزش خواهیم داد تا بتوانید در زمان خرید  هارد مخصوص دوربین مداربسته ظرفیت مناسب برای کار خودتان را تهیه کنید و هزینه بیشتر به شما متحمل نگردد.

سرعت هارد 

سرعت هارد یکی از معیارهای مهم در انتخاب پارک می باشد منظور از سرعت هارد میزان سرعت چرخش نیست گاز که با واحد دور بر دقیقه سنجیده می شود منظور این است که یک دیسک در داخل هارد در هر دقیقه چند بار دور خودش میچرخد تا توسط اطلاعات آن توسط هد هارد دیسک برداشت شود، این عدد از ۷۲۰۰ تا ۴۵۰۰ کاهش می یابد و شما لازم است در زمان خرید بر اساس کاتالوگ هارد مخصوص دوربین مداربسته یک هارد با حداقل سرعت ۷۲۰۰ RPM تهیه کنید( علت این موضوع در قسمت های پایین تر بیان خواهد شد).

میزان کش

کش یک حافظه کوتاه مدت است که به صورت یک قیف عمل میکند، بدین معنی که تمامی اطلاعات ابتدا وارد حافظه کش می شود و از آنجا با آدرس بندی وارد دیسک های هارد شده و در آنجا ذخیره می شود. از آنجایی که دوربین های مداربسته حجم بسیار بالایی از اطلاعات را می بایست در لحظه ذخیره کنند لازم است که از یک هارد با کش بالا(حداقل ۶۴ مگابایت) استفاده کنید.

کیفیت و دوام

از آنجایی که تصاویر دوربین مداربسته میبایست به صورت 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز ضبط و ذخیره شوند بنابراین لازم است که هارد مخصوص دوربین مداربسته توانایی کارکرد 724 را داشته باشد، در این حالت باید حتما از هاردهای مخصوص دوربین مداربسته یا اصطلاحا HDD Survilance استفاده شود.

تمامی برندهای هارددیسک دوربین مداربسته

بازار دوربین مداربسته، انواع برند های مربوط به هارد دوربین مدار بسته رونمایی شده است ست و تعداد بسیار زیادی از آنها در حال فروش در فروشگاه های بزرگ و کوچک مانند دیجی کالا و دیوار می باشد و تعدادی از آنها نیز در سایت ترب قابل یافتن است. است اما باید دقت کنید که برای نصب دوربین مداربسته اصولی لازم است که هر کدام از هارد مخصوص دوربین مداربسته استفاده کنید.

در زیر تعدادی از برند های معروف هارددیسک که دوربین مداربسته را برای شما معرفی می کنیم و آنها را با همدیگر مقایسه می کنیم تا در زمان خرید هارد بتوانید بهترین انتخاب را انجام دهیم.

وسترن

برند وسترن دیجیتال یا Western Digital که اصطلاحا WD نوشته میشود بدون شک بهترین برند هارد در دنیا میباشد که سابقه بسیار طولانی در تولید انواع هارد را در دنیا دارد.

فارغ از توضیحات اضافه در مورد برند وسترن دیجیتال باید بگوییم این شرکت برای استفاده های مختلف هاردهای مخصوص دارد و برای دوربین مداربسته هاردهایی به رنگ بنفش و مشکی را ارائه داده است که هر دو مخصوص دوربین مداربسته با قابلیت فوق العاده عالی ، عملکرد 724 بدون قعطی، کش بالای 128 مگابایت و همچنین ایجاد مدار محافظ مخصوص برای جلوگیری از تاثیر نوسان برق بر روی عملکرذ هارد از ویژگی های منحصر بفرد هارد وسترن دیجیتال میباشد.

هارد وسترن دیجیتال برای دوربین مداربسته

هارد وسترن دیجیتال برای دوربین مداربسته

سیگیت

یکی از اولین تولید کننده هارد در دنیا شرکت سیگیت بود و الان نیز با تولید هارد Skyhawk یکی از تولید کننده های هارد مخصوص دوربین مداربسته می باشد.

این هارد نسبت به هاردهای وسترن دیجیتال ارزانتر می باشد ولی برای ظرفیتهای پایین مشکلی از نظر کارایی ندارد و توصیه شرکت چشمان بیدار آریا این است که اگر قصد استفاده از هارد ارزان قیمت را دارید از این سری از هاردهای سیگیت استفاده کنید.

هارد سیگیت برای دوربین مداربسته

هارد سیگیت برای دوربین مداربسته

هیتاچی

یکی از هارد های بی کیفیت و کاملاً بلا استفاده در سیستمهای نظارتی هارد سری هیتاچی میباشد که شما تنها و تنها چند روز از این حالت می توانید استفاده کنید هرچند تمامی کسانی که در حوزه نصب دوربین مداربسته فعالیت می کنند و یا نصاب دوربین مداربسته می باشند نسبت به این موضوع آگاه هستند.

اگر شما میخواهید شخصی را به عنوان نصاب دوربین مداربسته برای فعالیت های خود به کار بگیرید حتماً در مورد اینکه از این برند می خواهید استفاده کنید، توصیه می کنیم که برند هارد مخصوص دوربین مداربسته خود را از هیتاچی به وسترن و یا سیگیت تغییر دهید.

نصب هارد دوربین مداربسته

نصب هارد دوربین مداربسته

نصب هارد دوربین مداربسته

حالا که با انواع هاردهای مخصوص دوربین مداربسته، آشنا شده اید لازم می دانیم که به شما در مورد نحوه نصب هارد دوربین مداربسته توضیحاتی را ارائه بدهیم تا در زمانی که خودتان و یا حتی نصاب دوربین مداربسته شما می‌خواهد اقدام به نصب هارد دیسک کند.

برای نصب هارد دوربین مداربسته کافی است که شما درب دستگاه DVR را باز کنید و هارد مخصوص دوربین مداربسته را در محل درست و صحیح آن قرار بدهید و 4 عدد پیچ زیر آن را ببندید، سپس کابلهای دیتای ساتا و برق ساتا را از روی برد DVR به هارد متصل کنید.

دقت کنید در تمام این مدت حتما دستگاه باید خاموش باشد و اصلا به برق متصل نباشد و قبل از اجرای نصب فیزیکی هارد حتما باید نسبت به تخلیه الکتریسیته ساکن بدن خودتان اقدام نمایید(در زمانی که قصد نصب دوربین مداربسته هم دارید این موارد را از نصاب دوربین مداربسته خود بخواهید تا دچار آسیب به هارد دوربین مداربسته شما نشود).

هارد مخصوص دوربین مداربسته

هارد مخصوص دوربین مداربسته

راهنمای انتخاب هارد مناسب DVR/NVR دوربین مداربسته

تا اینجای این مقاله آموزشی با تمام معیارهای مهم هارد مخصوص دوربین مداربسته آشنا شدیی، حالا میخواهیم به صورت تیتروار و کلی راهنمای انتخاب هارد مناسب دستگاه DVR دوربین مداربسته را به شما بگوییم:

برند هارد دیسک

انتخاب اول : وسترن دیجیتال و در صورت گران بودن بیش از حد برای شما سپس برند سیگیت را انتخاب کنید.

گارانتی و ضمانت نامه هارد

حتما گارانتی دو سال به بالا داشته باشند و درجا تعویض شوند و هارد مخصوص دوربین مداربسته باید حتما دارای کارت گارانتی با آدرس مرکز سرویس و تعمیرات باشد.

ظرفیت هارد برای دوربین مداربسته

ظرفیت را به صورتی حدودی برای 1 ماه ذخیره 4 دوربین 2 مگایپکسل یک عدد هارد 1 ترا میباشد، دقت کنید این عدد تقریبی است و تنها برای محاسبه سرانگشتی ظرفیت مورد نیاز برای هارد مخصوص دوربین مداربسته میباشد.

قیمت هارد دوربین مداربسته

قیمت هارد را میتوانید از سایت های ترب و دیجیکالا تهیه کنید و برای خرید به پاساژ امجد ط 4 واحد 12 مراجعه کنید تا با قیمت بسیار کمرت از ترب و دیجیکالا و با گارانتی واقعی به شما تحویل بدهند.

نتیجه گیری

در این مقاله آموزشی سع شد که در مورد تمامی فاکتورهای مهم هارد دوربین مداربسته صحبت شود تا در زمانی که میخواهید از نصاب دوربین مداربسته خود بخواهید که هارد مناسبی را به شما معرفی کند بدانید که آیا این نصاب دوربین مداربسته نسبت به کار خود آگاهی دارد و یا خیر؟
در صورتی که نیاز به خدماتی در حوزه سیستمهای حفاظتی و نظارتی دارید حتما از خدمات فنی و مهندسی سرکت چشمان بیدار آریا استفاده کنید تا بهترین نصاب دوربین مداربسته را برای شما اعزام کنیم.
نصب دوربین مداربسته در ایران

نصب دوربین مداربسته در ایران

دسته بندی :

تاریخ انتشار :

فهرست محتوا

دیدگاه

Comments are closed.