برای نصب دوربین مداربسته چه چیز هایی لازم است

برای نصب دوربین مداربسته چه چیز هایی لازم است

برای نصب دوربین مداربسته چه چیز هایی لازم است

برای نصب دوربین مداربسته چه چیز هایی لازم است

نصب دوربین مدار بسته نیازمند یک سری از تجهیزات و وسایلی است که حتماً لازم است جهت نصب صحیح و در اختیار نصاب دوربین مداربسته قرار گرفته شود، در این مقاله آموزشی می خواهیم در مورد اینکه برای نصب دوربین مداربسته چه چیز هایی لازم است؟  با هم صحبت کنیم و تمامی این تجهیزات و وسایل را به شما معرفی کنیم تا بتوانید خودتان حتی بدون نیاز به نصاب دوربین مداربسته اقدامات لازم را جهت نصب و راه اندازی و تنظیمات سیستم دوربین مداربسته خود انجام دهید.

این مقاله آموزشی با کمک شرکت چشمان بیدار آریا و برگرفته از تمامی تجارب و همچنین دانش فنی متخصصان این شرکت تهیه و به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار می گیرد.

برای نصب دوربین مداربسته چه چیز هایی لازم است

برای نصب دوربین مداربسته چه چیز هایی لازم است

 

تجهیزات مورد نیاز برای نصب دوربین مدار بسته

برای اینکه بتوانیم دوربین مداربسته را نصب کنیم تجهیزاتی مورد نیاز است تجهیزات اصلی برای نصب دوربین مداربسته می باشد به صورت زیر برای شما همه آنها را توضیح داده ایم تجهیزاتی که برای نصب دوربین مداربسته مورد نیاز است عبارتند از :

دوربین مداربسته

اصلی ترین تجهیز که برای یک سیستم نظارتی مورد نیاز است خود دوربین مداربسته است که وظیفه نمایش تصاویر از محیط را بر عهده دارد، دوربین مداربسته دارای شکل های ظاهری متفاوت (دام و یا بولت) و همچنین جنس بدنه متفاوت و از همه مهمتر این کیفیت نمایش تصویر و همچنین تکنولوژی به کار رفته در دوربین مداربسته می باشد.

توضیحات تمامی موارد فوق  بسیار زیاد بوده و از نفس اصلی این مقاله یعنی ” برای نصب دوربین مداربسته چه چیز هایی لازم است؟”خارج می باشد به شما توصیه می کنیم برای خرید دوربین مداربسته حتما به یک شرکت معتبر که دارای رزومه و همچنین سابقه بسیار درخشان در حوزه سیستم های نظارتی و حفاظتی است مراجعه نمایید با توضیحات تکمیلی را به شما ارائه بدهد.

دستگاه ذخیره ساز تصاویر

دستگاه ذخیره سازی یا همان دستگاه DVR ضبط تصاویر را بر عهده دارد همچنین مرکز جمع آوری تصاویر و نمایش تصاویر تمامی دوربین های مداربسته بر عهده دستگاه ذخیره ساز میباشد.

در واقع دستگاه ذخیره ساز قلب تپنده سیستم های حفاظتی و نظارتی می باشد شما می‌توانید برای پایش تصاویر نیز از همین دستگاه استفاده نمایید.

اینجا دانستیم که برای نصب دوربین مداربسته چه چیزهایی لازم است پاسخ دوربین مداربسته و همچنین دستگاه ذخیره ساز میباشد که این دو می بایست در تطابق با همدیگر باشد.

هارد

هارد دوربین مداربسته در واقع مرکز اصلی ذخیره ساز و جایی می باشد که تمامی تصاویر دوربین مداربسته در آن ذخیره می شود این هارد در داخل دستگاه ذخیره ساز قرار دارد و از طریق کابل ساتا به آن متصل میشود .

بهترین حالت برای دوربین مداربسته هارد های وسترن دیجیتال با رنگ بنفش می باشد. که متناسب با ظرفیت مورد نیاز میبایست از 1 ترابایت تا 8 ترابایت برای سیستم خود انتخاب کنید.

آدابتور

آداپتور دوربین وظیفه تامین برق مورد نیاز جهت راه اندازی سیستم دوربین مداربسته می باشد که در سیستم های نظارتی جهت راه اندازی دوربین مداربسته نیاز است که از یک آداپتور ۱۲ ولت استفاده کنیم زیرا برق مورد نیاز جهت روشن کردن دوربین مداربسته ۱۲ ولت ثابت می باشد که پیشنهاد می شود حداقل از آداپتور های ۱۲ ولت ۵ آمپر جهت دوربین مدار بسته استفاده کنیم.

رک و داکت مخصوص دوربین مداربسته

از آنجایی که نصب و راه اندازی دوربین مداربسته نیاز به سیم کشی دارد لازم است که حتما این سیم کشی ها و تجهیزاتی که قرار است برای دوربین مداربسته و سیستم حفاظتی و نظارتی شما مورد استفاده قرار بگیرد حتماً در یک محل امن قرار داده شوند لازم است که از رک و همچنین داد به منظور آرایش دادن کابل کشی ها و جانمایی تجهیزات مورد نیاز در نصب دوربین مداربسته استفاده شود.

دانستیم که برای نصب دوربین مداربسته چه چیزهایی لازم است و تمامی این تجهیزات را به شما معرفی کردیم اما یک نصاب حرفه ای برای آنکه نصب دوربین با کیفیتی داشته باشد حتماً از پیش ها و کانکتور های مخصوص این کار استفاده می کنند در نظر داشته باشید که استفاده از فیش و کانکتور الزامی نیست ولی بهبود کیفیت کار کمک شایانی خواهد کرد.

فیش های مخصوص دوربین مداربسته

فیش ها و کانکتور هایی که به منظور اتصال و ارتباطات بین کابل و خود دوربین مداربسته و همچنین دستگاه دی وی آر مورد استفاده قرار می گیرد وسیله ای است با نام BNC این تجهیز از خانواده کانکتور های مخابراتی بوده که در صنعت سیستم های حفاظتی و نظارتی نیز کاربرد بسیار وسیعی دارد.

کانکتور BNC در مدل های مختلف مانند پیچی و یا لحیمی در بازار موجود می باشد، بهترین مدل این کانکتورها کانکتور های پیچیده به شرط اینکه جنس مغزی آنها مس و یا برنج باشد.

تا اینجای این مقاله آموزشی شما کاملاً در کردید که برای برای نصب دوربین مداربسته چه چیز هایی لازم است، اما این وسیله ها تماماً تجهیزات اصلی است در ادامه این مقاله آموزشی قرار است به شما آموزش دهیم که چه تجهیزات جانبی برای نصب دوربین مداربسته مورد نیاز است.

ادوات نصب دوربین مدار بسته

ادوات نصب دوربین مدار بسته

ادوات نصب دوربین مدار بسته

اولین وسیله مورد نیاز جهت راه اندازی دوربین مداربسته دریل است، این وسیله در تمام مدت زمان نصب و راه اندازی سیستم های حفاظتی و نظارتی به کار شما خواهد آمد زیرا شما بدون آن عملا کار سخت و طاقت فرسایی در پیش خواهید داشت، تمامی تجهیزات فوق الذکر برای اتصال به دیوار نیازمند پیچ هستند و میبایست حتما با دریل شارژی انها را باز و بسته کنید زیرا تعداد پیچها بسیار زیاد است.

همه کسانی که شغل نصاب دوربین مدار بسته را دارند با خود ابزارهای کاملی مانند پیشچ گوشتی و انبر دست و سیم چین و …. به همراه دارند.

شاید اگر نصب دوربین مداربسته را دارید سعی کنید این کار به یک استاد کار و متخصص این قضیه که اصطلاحا نصاب دوربین مداربسته نامیده میشود بسپارید خیلی بهتر باشد و در این خصوص چه کسی بهتر از شرکت چشمان بیدار آریا در تهران که تجربه بیش از 20 سال سابقه کار در حوزه سیستمهای حفاظتی و نظارتی را دارد.

نصاب دوربین مدار بسته

نصاب دوربین مداربسته کاملا به پاسخ “برای نصب دوربین مدار بسته چه چیز هایی لازم است” واقف است و برای یک پروژه نصب و راه اندازی تمامی وسایل را باخود به همراه دارد در نتیجه بهترین گزینه برای پروژه های نصب دوربین مدار بسته میباشد.

سخن پایانی  در مورد برای نصب دوربین مدار بسته چه چیز هایی لازم است

در این مقاله آموزشی سعی شد تمامی تجهیزات مورد نیاز برای نصب را در غالب یک سوال عمومی “برای نصب دوربین مداربسته چه چیز هایی لازم است” را به شما پاسخ بدهیم پس برای اینکه بتوانید خو.دتان اقدام به نصب دوربین مدار بسته کنید سعی کنید علاوه بر تجهیزات فوق نیازمند.

دسته بندی :

تاریخ انتشار :

فهرست محتوا

دیدگاه

Comments are closed.