هزینه نصب جک برقی

هزینه نصب جک برقی

هزینه نصب جک برقی

درب های برقی گونه های مختلفی دارد از جمله درب کشویی، درب تاشو، جک برقی و غیره ،در این مقاله که توسط شرکت چشمان بیدار آریا جمع آوری شده است ما به توضیح کامل و جامع جک برقی می پردازیم و هزینه نصب جک برقی را به صورت دقیق مورد بررسی قرار میدهیم .

حال این سوال پیش می آید که جک برقی چیست ؟

امروزه تمام اختراعات و پیشرفت های روزمرگی در جهت آسایش هرچه بیشتر انسان ها می باشد ، جک برقی نیز یکی از اینها به شمار می آید .

اگر بخواهیم به زبان ساده تری جک برقی را توضیح دهیم باید بگویم که جایگزین مناسبی برای باز کردن و بستن درب ها به صورت دستی است. برای باز کردن و بستن درب های اتوماتیک که معمولاً درب های پارکینگ از این گونه درب ها می باشد با استفاده از جک برقی که عنصر مهمی در درب های اتوماتیک است به راحتی شاهد باز شدن و بسته شدن درب ها می شویم.

جک برقی با توجه به اسمش به وسیله انرژی الکتریکی برای باز و بسته شدن درب خانه، درب پارکینگ و همچنین بالابردن تخت بیمارستان استفاده می شود اما سوال این است که هزینه نصب جک برقی چقدر است؟

هزینه نصب جک برقی

هزینه نصب جک برقی چقدر است؟

طریقه کارکرد جک برقی

برای برآورد دقیق هزینه جک برقی باید در مورد طریقه کارکرد جک برقی اطلاعات داشته باشیم. عملکرد جک های برقی کاری آسان و قابل فهم است ، با توجه به فشردن دکمه مورد نظر برای به کار افتادن جک برقی یک فرمان به جک داده میشود و جک همانند ماهیچه انسان با کشیدن خود باعث انجام شدن کار مورد نظر می شود(دقیقا شیوه کارکرد جک برقی با بدن انسان قابل مقایسه است) . برای مثال با فشردن دکمه برای باز و بسته شدن درب پارکینگ جک فرمان را از دکمه دریافت می کند و درب را باز و یا بسته میکند ، همین منوال و دستور کار برای سایر وسایلی که جک برقی در آنها به کار رفته شده است صورت می گیرد . به طور کلی می توان گفت طریقه کارکرد جک برقی دقیقا مانند دست انسان و ماهیچه های آن است و این یک تولید و اختراع کاربردی می باشد.

اجزا و قطعات جک برقی

قطعات تشکیل دهنده جک برقی به شرح زیر می باشد :

1- یک جفت جک و قفل خلاص کننده

2- استاتور جک برقی درب

3- رتور جک پارکینگ

4- قفل برقی

5- تکیه گاه های دو بازو

6- لامپ چشمک زن

7- ریموت کنترل

8- ریموت

9- مدار فرمان

10- چشمی مادون قرمز

هر کدام از این اجزا و قطعات جک برقی در صورت نبود و یا کمبود کیفیت باعث کاهش عملکرد جک برقی میشود .

تنها داشتن کیفیت بالا و قطعات و اجزای اصلی و اورجینال برای یک درب با جک برقی کافی نیست، بلکه نصب جک برقی به صورت اصولی و توسط فردی مجرب از اصلی ترین اقدامات اولیه در این خصوص به شمار می آید.

تمامی این قطعات و کیفیت آنها در قیمت تمام شده و هزینه جک برقی موثر است، هرچه کیفیت قطعات بالاتر باشد و از مواد اولیه با کیفیت تر ساخته شده باشند، مسلما هزینه را بالاتر و به موازات کیفیت را بالاتر خواهد برد.

انواع جک برقی

جک های برقی به ۷ دسته مختلف جک آرام بند،جک برقی بازویی،جک برقی الکترومکانیک،جک برقی ریلی،جک برقی هیدرولیک،جک برقی پنوماتیک و جک برقی موتور سقفی بالارونده تقسیم میشود که در ادامه به توضیح مختصری در مورد هر کدام از این موارد میپردازیم (یکی از عوامل تاثیر گذار در هزینه نصب جک برقی انتخاب یکی از این انواع جک برقی می باشد، برخی از آنها هزینه نصب بالاتر و برخی هزینه نصب کمتری دارند) :

  • جک برقی الکترومکانیک :

این نوع از جک های برقی معمولاً برای درب های پارکینگی که دارای واحد کم و به صورت کم تردد است استفاده می شود. با توجه به نام اینو جک از انرژی الکترونیک و مکانیک برای انجام کار استفاده میشود. جک های الکترومکانیک دارای توان محدود تری نسبت به جک های هیدرولیکی هستند، هزینه نصب جک برقی الکترومکانیک برای درب دو لنگه حدود 2.000.000 تومان می باشد.

  • جک برقی ریلی :

جک برقی ریلی یکی از محبوب ترین جک های برقی برای استفاده در درب های پارکینگ است، روش کار این مدل از جک برقی به این صورت است که حرکت جک بر روی یک ریل انجام میشود و به طرفین کشیده میشود، این نوع از جک های برقی برای درب های تک لنگه و یا دو لنگه در ابعاد و وزن های مختلف تولید می شود و بهرین مدل برای دربهای سنگین هستند. این جک برقی مناسب برای درهای بزرگ و فضاهای باز و یا مکان هایی که درب های لولایی امکان پذیر نیست می باشد، هزینه نصب جک برقی ریلی برای یک درب با طول حدود 3 متر، حدودا 2.500.000 تومان می باشد.

  • جک برقی موتور سقفی :

جک برقی موتور سقفی در درب اتوماتیک بالا رونده استفاده می شود . از این نوع جک های برقی در درب های پاساژ ها آتش نشانی ها و کارخانه های صنعتی استفاده می کنند، هزینه نصب جک برقی موتورسقفی کمترین هزینه است برای یک درب مغازه حدود 1.000.000 تومان می باشد.

  • جک برقی پنوماتیک :

این نوع از جک های برقی جزء اولین جک ها به شمار می آیند که به دلیل قدیمی بودن این مدل جای خود را به جک های الکترومکانیک و یا هیدرولیک داده است، این جک برقی تقریبا نصب نمی شود و کاراییی چندانی ندارد .

  • جک برقی بازویی :

جک برقی بازویی همانند بازوی انسان عمل می کند . جک برقی بازویی بسیار مقاوم است و از این رو در دربهای تک لنگه و یا دو لنگه ای که که از وسط باز می شوند بسیار پر کاربرد است  متداولترین جک برقی همین مدل است و هزینه نصب جک برقی بازویی دو لنگه حدود 2.000.000 تومان می باشد.

هزینه های بیان شده در بالا برای سال 1401 و در شهر تهران است و برای برآورد دقیق هزینه نصب جک برقی لازم است که توسط کارشناس نصب این موضع کاملا بررسی شود.

انواع جک برقی

انواع جک برقی مخصوص درب پارکینگ

خرابی جک برقی

جک های برقی نیز همانند بسیاری از وسایل دیگر دچار خرابی و یا اشکال می شود، بنابراین نیاز به خدمات پس از فروش و سرویسهای دوره ای می باشند.

یکی از مشکلات ممکن این است که خرابی در قسمت دستگاه مرکزی و یا فیوز جک برقی باشد که باعث شنیدن صداهای عجیب و غریب در هنگام باز و بسته شدن و عملکرد جک برقی میشود.

در هنگام بروز همچین مشکلی چک کردن فیوز جک برقی توسط یک فرد متخصص باعث برطرف شدن مشکل میشود که اینکار توسط نصاب جک برقی انجام می شود.

از دیگر مشکلات رایج به وجود آمده در جک های برقی قطعی در قسمت چشمی جک است که دلیل این مورد نیز قرار گرفتن در برابر نور خورشید می باشد.

در هر صورت به هنگام بروز مشکل و یا خرابی جک های برقی بهتر است که با یک فرد نصاب که نصب جک برقی را به همان فرد سپرده اید تماس حاصل فرمایید.

محاسبه هزینه نصب جک برقی در تهران

هزینه نصب جک برقی با توجه به نوع انتخابی جک و همینطور مکان نصب جک برقی متفاوت است ولی نمی شود به طور کلی یک هزینه ثابت را برای تمام جک های برقی عنوان کنیم.

برای مثال جک درب پارکینگ ایرانی یکی از معمولی ترین هزینه های نصب را دارد که حدوداً در سال ۱۴۰۰ نصب این گونه از جک های برقی حدود ۷۰۰ هزار تومان بود.

جک های برقی پارکینگ به صورت ریلی،الکترومکانیکی، هیدرولیکی ایرانی و ایتالیایی است که هر کدام دارای قیمت های متفاوتی می باشد، هزینه نصب جک برقی در هکدام از آنها متفاوت می باشد زیرا مدت زمان و سختی اجرا در هزینه نصب بسیار موثر است.

برای داشتن اطلاعات دقیق تر و بیشتر از هزینه جک های برقی با مشاورین و مهندسین شرکت چشمان بیدار آریا تماس حاصل فرمایید.

محاسبه هزینه نصب جک برقی در تهران

محاسبه هزینه نصب جک برقی در تهران

کلام آخر

دلیل عنوان کردن هر کدام یک از مباحث بالا داشتن اطلاعات هر چه بیشتر شما قبل از خرید و انتخاب جک برقی می باشد.

در صورت داشتن هرگونه سوال و یا نیاز به یک نصاب مطمئن شرکت چشمان بیدار آریا با داشتن سابقه درخشان در زمینه تولید دوربین مدار بسته، نصب دوربین مدار بسته، تعمیر دوربین مدار بسته و همچنین نصب جک برقی در کنار شماست.

سوالات مهم در خصوص هزینه نصب جک برقی درب پارکینگ:

1هزینه نصب جک برقی برای درب پارکینگ چقدر است؟

به صورتی کلی هزینه جک درب پارکینگ بستگی به مدل درب و نوع جک مورد استفاده می باشد ولی در تهران و در سال 1401 هزینه نصب جک بین 700 هزار تومان تا 2.5 میلیون تومان می باشد.

2بهترین نصاب جک برقی با کمترین هزینه در تهران کیست؟

اگر به دنبال یک نصاب جک برقی با کیفیت بالا و هزینه کم هستید، می توانید با شرکت چشمان بیدار آریا تماس بگیرید تا بهترین تیم متخصص در نصب جک برقی را برای شما در نطر بگیرند.

دسته بندی :

تاریخ انتشار :

فهرست محتوا

دیدگاه

Comments are closed.