نحوه سرویس و نگهداری جک درب پارکینگ

نحوه سرویس جک پارکینگ

نحوه سرویس و نگهداری جک درب پارکینگ

نحوه سرویس و نگهداری جک درب پارکینگ

سرویس و نگهداری جک پارکینگ یکی از کارهایی است که لازمه به صورت ماهانه و کاملاً منظم و دقیق بر اساس یک برنامه ماهانه انجام شود، در این مقاله آموزشی می خواهیم در مورد نحوه سرویس و نگهداری جک درب پارکینگ به شما آموزش هایی را بدهیم تا بتوانید با کمترین هزینه خودتان بتوانید این سرویس و نگهداری را بدون نیاز به هرگونه نیاز به خدمات افراد متخصص در نصب جک درب پارکینگ توانید انجام بدهید.

نحوه سرویس جک پارکینگ

نحوه سرویس جک پارکینگ

انواع جک برقی

قبل از آنکه بدانیم نحوه سرویس و نگهداری جک درب پارکینگ به چه صورت است باید نسبت به انواع جک برقی آشنایی داشته باشید زیرا سرویس و نگهداری هر کدام از این جک های برقی متفاوت می باشد، انواع جک های پارکینگ عبارتند از:

– جک ریلی: مکانیزم عملکرد این جک به این صورت است که درهای پارکینگ بر روی ریل به صورت حرکت افقی جابجا شده و و معمولاً به دو صورت تک لنگه و یا دو لنگه می باشد.

– جک برقی الکترو مکانیکی: در اینجا که برقی حرکت لنگه های درب با یک الکتروموتور است که به صورت کاملا مکانیکی حرکت درب را به صورت موضوعی انجام می دهد.

– جک برقی هیدرولیکی: مکانیزم حرکتی این مدل از جک ها مانند جکهای الکترومکانیکی هستند با این تفاوت که در با یک بازوی هیدرولیکی باز و بسته می شود.

از اونجایی که سایر جک های برقی در این مقاله آموزشی جهت نحوه سرویس و نگهداری جک درب پارکینگ نمی گنجد سایر موارد در مقاله های آموزشی دیگر مرتبط با جک پارکینگ می باشد توضیح داده خواهد شد.

سرویس جک درب پارکینگ

مهمترین قسمت در سرویس و نگهداری جک درب پارکینگ این است(البته اگر میخواهید دانش کافی برای نحوه سرویس و نگهداری جک درب پارکینگ را داشته باشید) که شما روغنکاری و روانکاری مکانیسم های حرکتی لنگه های در را به درستی انجام بدهیم، تمامی تصادفات مردم این است که تنها باید موتورهای و هیدرولیک های جک درب پارکینگی را مورد روغن کاری قرار بدهد ولی توجه کنید که یکی از مهم‌ترین المان هایی که مورد نیاز است برای روغنکاری لولاهای درب پارکینگ است است.

لولای درب پارکینگ را باید حتماً با استفاده از روغنهای روانکاری با ویسکوزیته بسیار بالا روغن کاری کرد و سپس پس با گریز مانع از ورود گرد و غبار و خاک به داخل لوله ها شد این عملیات می بایست به صورت سالانه توسط یک متخصص انجام شود تا درب پارکینگ شما با کمترین نیرو قابل باز و بسته شدن باشد.

یکی دیگر از معیارهای مهم در سرویس و نگهداری جک درب پارکینگی این است که لنگه های درب پارکینگ شما کاملا تراز باشد و اصطلاحاً به یک طرف لمبر نندازد، با در نظر داشتن این موضوع شما حتما می بایست با استفاده از یک تراز که بالای درب پارکینگ خود قرار می دهید مطمئن شوید هر کدام از لنگه ها به صورت کاملاً مجزا کاملا تراز می باشد.

نکات مهم در نگهداری جک پارکینگ

برای اینکه نحوه سرویس و نگهداری جک پارکینگ را بتوانید به صورت دقیق انجام دهید باید چند نکته مهم در نگهداری جک پارکینگ را بدانید که به صورت خلاصه عبارتند از:

– روغن کاری قسمت های متحرک درب پارکینگ

– بررسی صحت عملکرد قسمت های برقی و استفاده از محافظ برق برای دستگاه مرکزی

– روغن کاری لولای درب پارکینگ

–  بررسی ماهانه قسمت های جوش کاری شده درب پارکینگ

–  بازدید از سیم کشی های برد الکترونیکی درب پارکینگ

در تمامی مراحل با لازم است که از افراد متخصص در حوزه ی نصب جک درب پارکینگ استفاده شود و برای این موارد می توانید از مهندسین شرکت چشمان بیدار آریا که دارای تجربه و تخصص کافی در این حوزه می باشند بهره برداری نمایید، هرچند ما در این مقاله (نحوه سرویس و نگهداری جک درب پارکینگ) تمامی نکات مهم را به شما بازگو کرده.

تجهیزات مورد نیاز برای سرویس درب پارکینگ

برای اینکه خودتان بتوانید سرویس ماهانه درب برقی پارکینگ را انجام بدهید به یکسری وسایل و تجهیزات نیاز دارید تا بتوانید این سرویس را به درستی انجام بدهید، این تجهیزات عبارتند از:

  • روغندان: یک روغندان ساده که برای روغنکاری کولر هم استفاده میکنید میتواند مفید باشد ولی بهترین کار استفاده از اسپری روغن WD40 است که بهترین گزینه برای روغنکاری درب پارکینگ است( این اسپری در پاساژ امجد در جمهوری قابل خرید می باشد)
  • دستگاه جوشکاری: یک دستگاه جوش اینورتری در یک آپارتمان خیلی میتواند از هزینه های جانبی را کاهش دهد برای همین می توانید از این وسیله برای رفع مشکلات ساده در جک برقی آپارتمان خودتان استفاده نمایید.
  • تراز: یک وسیله ساده که میتوانید با آن از خرابی لولای درب و جلوگیری از یک آسیب چند میلیونی استفاده کنید، این وسیله به راحتی در تمامی الکتریکی ها قابل خرید می باشد.

با این وسایل و تجهیزات به همراه دانش نحوه سرویس و نگهداری جک درب پارکینگ میتوانید خودتان سرویس ماهانه جک درب پارکینگ را انجام بدهید.

نتیجه گیری تعمیر و نگهداری جک برقی درب پارکینگ

در این مقاله آموزشی به صورت خلاصه به شما آموزش دادیم تا بتوانید خودتان و بدون نیاز به نصاب جک پارکینگ نسبت به سرویس و نگهداری جک هیدرولیکی درب پارکینگ خودتان اقدام نمایید و نحوه سرویس و نگهداری جک درب پارکینگ را به صورت عملی به شما نشان دادیم.

در صورت نیاز به سرویس جک برقی پارکینگ می توانید از خدمات شرکت چشمان بیدار آریا بهره برداری کنید تا علاوه بر اینکه بتوانید از خدمات یک شرکت متخصص در حوزه جک برقی پارکینگ استفاده کنید بتوانید تصویری خدمات گارانتی و سرویس پس از فروش این شرکت نیز بهره برداری نماید.

در صورت نیاز می توانید با تلفن شرکت چشمان بیدار آریا یعنی 66762449 تماس گرفته تا بهترین خدمات در حوزه نصب جک پارکینگ را در کل شهر تهران به شما ارائه بدهیم.

سرویس جک پارکینگ

سرویس جک پارکینگ

 

دسته بندی :

تاریخ انتشار :

فهرست محتوا

دیدگاه

Comments are closed.