خرید مانیتور مناسب دوربین مدار بسته

مانیتور مناسب دوربین مدار بسته

مانیتور مناسب دوربین مدار بسته

از موارد استفاده از نمایشگر در دوربین‌های مدار بسته، به تصویر کشیدن تصاویر دریافت شده به وسیله دوربین مداربسته و بازارهای ضبط کننده است. مانیتور یا نمایشگر از اصلی ترین عناصر یک سیستم تصویری بالاخص دوربین‌های مدار بسته به شمار میرود بنابراین یک نصاب دوربین مداربسته باید بتواند مانیتور مناسب دوربین مدار بسته را متناسب با پروژه ای که در آن فعالیت می کند را پیدا کند.

در این مقاله آموزشی قرار است به شما آموزش دیهم که بهترین مانیتور مناسب دوربین مدار بسته چیست؟ و چه ویژگی هایی دارد و همچنین بهترین مدل مانیتور به همراه قیمت آن را به شما معرفی کنیم.

در اینجا لازم است به یاد داشته باشیم حتی اگر دوربین مدار بسته یا رکوردر با کیفیت بالا در اختیارمان باشد، اگر مانیتور خوبی انتخاب نکرده باشیم دریافت تصاویر با وضوح بالا را از دست خواهیم داد. انتخاب نادرست و نا مناسب مانیتور برای دوربین های مداربسته میتواند کیفیت تصاویر دریافتی را تا حد زیادی پایین می آورد. نمایشگر مناسب دوربین مداربسته معمولا می‌تواند یک تلویزیون یا یک مانیتور کامپیوتر و یا یکLCD باشد ولی مهم این است که متناسب با پروژه نصب دوربین مداربسته اقدام به انتخاب مانیتور مناسب کنیم.

مانیتور مناسب دوربین مدار بسته

4 فاکتور مهم برای انتخاب اندازه نمایشگر دوربین مداربسته

شاید مهمترین فاکتور که یک نصاب دوربین مداربسته باید در نظر بگیرد تا بتواند بهترین گزینه را به کارفرما پیشنهاد بدهد انتخاب اندازه نمایشگر دوربین مداربسته یا همان مانیتور مناسب دوربین مدار بسته است، که 4 فاکتور مهم در انتخاب سایز و اندازه مانیتور عبارت است از:

  • فاصله نمایشگر تا کاربر
  • تعداد دوربین‌های مدار بسته قابل نمایش در مانیتور
  • رزولوشن تصویر دوربین‌های مداربسته
  • حساسیت دوربین‌های مداربسته

با توجه به مواردی که گفته برای انتخاب یک مانیتور باید موارد بالا را به صورت کامل در نظر بگیرم تا با کمترین هزینه بهترین مانیتور را برای پروژه توسط نصاب دوربین مداربسته پروژه در نظر بگیریم.

انتخاب مانیتور مناسب

از آنجا که دوربین‌های مداربسته انواع مختلفی دارند که شامل آنالوگ، دیجیتال، رنگی، سیاه و سفید، بی سیم یا باسیم هستند، مانیتور مورد نیاز دوربین مداربسته، به نسبت نوع دوربین باید انتخاب شود. بنابراین خرید و نصب دوربین مداربسته، بدون یک نمایشگر مناسب بی فایده است.

مانیتور مناسب دوربین مدار بسته باید تصاویر را با وضوح بالا نشان دهد؛ به طوری که جزییات آن قابل تشخیص باشد. با توجه به اینکه دوربین مدار بسته شما، حساس به نور و یا نزدیک بین باشد نمایشگر مورد نیاز شما باید قابلیت تنظیم نور، بزرگنمایی را داشته باشد. هنگام دیدن تصاویر ضبط شده از دوربین مدار بسته، مانیتور باید به مصرف کننده نزدیک بوده، تا تصاویر را به وضوح ببیند که در اینصورت حداقل سایز مانیتور مورد استفاده می بایست ۱۹ اینچ باشد.

در غیر اینصورت زمانی که مصرف کننده فاصله زیادی از نمایشگر دارد و یا نیاز به مشاهده همزمان چند تصویر به صورت بزرگتر و یا دیدن تصاویر توسط چند مصرف کننده وجود داشته باشد استفاده از تلویزیون که ۴۰ اینچ می باشد مناسب تر خواهد بود.

جهت انتخاب مانیتور مناسب دوربین مدار بسته باید به مواردی توجه نماییم: در ابتدای کار باید تعداد کانال ها را در نظر بگیریم اگر در مجموع 3 کانال تصویر داریم و فاصله کاربر تا مانیتور زیاد نیست نیازی به انتخاب نمایشگر با ابعاد بزرگتر نخواهد بود فقط این نکته را در نظر داشته باشیم که کوچک بودن بیش از حد مانیتور نیز امکان رویت جزئیات دریافت شده از دوربین مدار بسته را از ما میگیرد در نتیجه باید در انتخاب مانیتور مناسب دوربین مداربسته بسیار دقت کرد.

بهترین مانیتور مناسب دوربین مدار بسته چیست؟

برای انتخاب بهترین مانیتور مناسب دوربین مدار بسته باید یک مثال را برای یک پروژه که توسط نصاب دوربین مداربسته شرکت چشمان بیدار آریا انجام شده است که برای13 دوربین مداربسته حداقل سایز نمایشگر مناسب دوربین مداربسته باید ۳۲ اینچ به بالا باشد تا بتوان همزمان تمامی تصاویر را با ابعاد استاندارد تماشا کرد.

در اصل مهمترین فاکتور در انتخاب مانیتور مناسب دوربین مدار بسته، کیفیت تصویر برداری و ضبط است و باید تناسبی بین تمام تجهیزات ما به لحاظ پیکسلی باشد تا بیشترین کیفیت در مانیتور نشان داده شود. دیگر فاکتور انتخاب تلویزیون برای دوربین مداربسته نوع اتصال خروجی است. اکثر دستگاه های ضبط کننده امروزی به پورت HDMI تجهیز شده اند و در برخی از آنها خروجی آنالوگ برای اتصال به انواع مانیتور و یا تلویزیون وجود دارد.

اگر قصد خرید مانیتور برای دوربین مداربسته خود و با قیمت مناسب دارید، مانیتورهای کامپیوتری انتخاب بسیار مناسبی هستند LCD ها فضای کمتری را اشغال می کنند و رزولوشن تصویر بالایی دارند. تلویزیون ها و مانیتورهای LCD اندازه و شکل های متنوعی دارند. بسته به نیاز شما و شرایط کاری و فعالیت و حرفه خود انتخاب وضوح تصویر و سیاه وسفید یا رنگی بودن تصویر متفاوت خواهد بود.

قیمت مانیتور مناسب برای دوربین مداربسته 

در صورتی که نصاب دوربین مداربسته شما پیشنهاد داده است که برای پروژه شما مانیتور برای دوربین مداربسته داده شده است، علاوه بر موارد فنی در انتخاب بهترین مانیتور مناسب دوربین مدار بسته، موضوع قیمت مانیتور است که اهمیت دارد، البته موضوع قیمت کاملا وابسته به سایز و کیفیت رنگ مانیتور دارد. به عنوان مثال تشخیص رنگ لباس افرادی که به انها مشکوک هستید مانند سارقان و رنگ خودرو ها در هنگام عملیات تعقیب و گریز، بسیار کاربردی است.

قیمت مانیتورهای رنگی بالا نسبت به سیاه و سفید بالاتر خواهد بود. مانیتورهای سیاه و سفید ارزان تر هستند و برای نمایش تصاویر دوربین های دید در شب، استفاده می‌شوند. در این مورد نیز نوع دوربین مداربسته باید با نوع نمایشگر هماهنگی داشته باشد. خرید مانیتور رنگی برای نمایش تصاویر ارسالی از دوربین مداربسته سیاه و سفید، بی فایده است و صرفه اقتصادی ندارد.

در سال 1401 قیمت یک مانیتور 15 اینچ تمام رنگی با پورت ورودی VGA که برای پروژه های کوچک و متوسط (تقریبا برای تعداد 8 دوربین مداربسته) با برند HP حدود 600 هزاز تومان است که در فروشگاه دوربین مداربسته چشمان بیدار آریا قابل یافتن است.

محل نصب مانیتور در پروژه های دوربین مداربسته

هنگامی که قصد خرید دوربین های مداربسته و نصب آن را دارید قطعاً نیاز دارید یک مکان خصوصی و مشخص برای قرار دادن مانتیورها و سایر وسایل ذخیره اطلاعات و داده های دریافت شده از دوربین مدار بسته در نظر بگیرید (مانیتور مناسب دوربین مدار بسته باید حتما در مکان مناسبی هم قرار داده شود). در خرید مانیتور باید دقت کنید که اهمیت دوربین مداربسته برای شما چقدر است؛ تنها در این صورت به درستی می توانید تصمیم بگیرید که به چه مانیتوری با چه خصوصیات فیزیکی و تصویری نیاز دارید. برای قرار دادن مانیتورها دقت داشته باشید که پایه نگهدارنده را نیز خریداری کنید. اگر قرار باشد مانیتورها به دیوار نصب شوند، پایه نگهدارنده باید تحمل وزن دستگاه را داشته باشد و از استحکام بالایی برخوردار باشد.

بهترین محل برای نصب مانیتور برای دوربین مداربسته در نزدیکی دستگاه DVR/NVR است و بهتر است در مکانی باشد است که دارای سطح دسترسی برای عموم نباشد و تنها یک نفر یا یک عده خاص به آن دسترسی داشته باشند، زیرا تمامی اطاعات را میتوان در مانیتور دوربین مداربسته نشان داده شده است.

محل نصب مانیتور در پروژه های دوربین مداربسته

محل نصب مانیتور در پروژه های دوربین مداربسته

کلام آخر در انتخاب مانیتور مناسب دوربین مدار بسته

نتیجه اینکه لازم به ذکر است که باید وقتی برای صرفه­‌جویی در هزینه­‌ها از کیفیت مانیتور کاسته شود، پایین آمدن کیفیت تصاویر دریافتی از دوربین مدار بسته را منجر خواهد شد. خواهشمند است که هم خودتان به موضوع نقش مانیتور دوربین مداربسته دقت کنید و هم از کارفرما بخواهید که به این موضوع توجه کند و از مانیتور یا نمایشگر مناسب برای دوربین مداربسته استفاده کنید.

بنابراین در زمانی که یک نصاب دوربین مداربسته میخواهد برای پروژه شما اقدام به خرید مانیتور مناسب دوربین مدار بسته نماید باید حتما تمام معیارهای فنی و ریالی را در نظر بگیرید، برای اینکه بهترین خرید و انتخاب مانیتور را داشته باشید باید حتما از یک شرکت معتبر در حوزه نصب و راه اندازی دوربین مداربسته استفاده نماید که می توانید از بهترین نصاب دوربین مداربسته شرکت چشمان بیدار آریا استفاده نمایید تا بهترین مشاوره را به شما ارائه شود.

خرید مانیتور مناسب دوربین مدار بسته

خرید مانیتور مناسب دوربین مدار بسته

دسته بندی :

تاریخ انتشار :

فهرست محتوا

دیدگاه

Comments are closed.