رمز دوربین مداربسته یادم رفته است !!

خب شما دچار مشکل بزرگی نشده اید، این مشکل یعنی فراموشی رمز دوربین مداربسته یا در اصل فراموشی رمز دستگاه DVR مشکل عادی و روتینی است پس رمز دوربین مداربسته یادم رفته را ما کمک شما میکنیم که حل کنید.

پس اصلا نگران نباشید و موارد زیر را رعایت کنید تا در اسرع وقت بتواینم کمک کنیم تا جواب شما برای رمز دوربین مداربسته یادم رفته؟ را براتون حل کنیم تا دیگه فراموشی رمز دوربین مداربسته برای شما مشکل نباشه.

فراموشی رمز دوربین مداربسته

اگر برای شما مهم است که بازپخش دوربین خود را ببینید ولی رمز دوربین مداربسته یادتان رفته است پس حتما و سریعا موارد زیر را انجام دهید:

1- اصلا باطری دستگاه DVR را بیرون نکشید ( چون تاریخ دستگاه DVR بهم میریزد) هر کسی بهتون گفت این کار را بکنید بدانید اصلا سوادی در مورد دوربین مداربسته ندارد. آخه اگه قرار باشه با یه باطری برداشتن رمز بپره دیگه باید فاتحه امنیت سیستم تامین امنیت را خوند. پس اشتباه نکنید و اصلا به باطری دستگاه دست نزدید.

2- اصلا هارد دستگاه را جدا نکنید، فکر نکنید هارد را به کامپیوتر وصل کنید میتونید تصاویر را ببنید، با این کار شما فاتحه هاردتون را باید بخونید چون به محض وصل هارد دستگاه DVR به کامپیوتر ، هارد شما فرمت میشود و فرمتی که مورد شناسایی DVR نیست و با این کار باید برید بازیابی هارد کنید که تنها 70% اصلاعاتتون بر میگرده که اونهم بدرد نمیخوره . پس اصلا به هارد دست نزنید.

 

ویژگی نصاب دوربین مداربسته

3- برق دستگاه DVR را قطع کنید تا دستگاه شما ضبط انجام ندهد و فیلم مورد نظر شما Rewrite نشود.

اگر موارد بالا را انجام داید بدانید که شما در منطقه امن هستید و مشکل شما تا چند دقیقه دیگه حل میشه و دیگه مشکل “رمز دوربین مداربسته یادم رفته !” براتون مهم نیست چون ما را در کنار خود دارید.

ریست کردن رمز DVR

حالا باید دستگاه را به یک تلویزیون یا مانیتور وصل کنید و دستگاه DVR را روشن کنید.

منظر بمانید تا دستگاه شما لود شود و تمام کانالها نشان داده شود، حالا باید با استفاده از موس روی دستگاه کلیک راست کرده و گزینه “ورود” را بزنید. از این صفحه که دایرد مشاهده میکند یک عکس با کیفیت بگیرید ( طوری که تاریخ و ساعت دستگاه دقیقا مشخص باشد و منو دستگاه نیز معلوم باشد).

حالا این عکس را برای ما به صورت واتس اپ به شماره 09121723502 ارسال نماید.

ما بعد از چند دقیقه رمز دستگاه را برای شما ارسال می‌کینم.

بعد از اینکه رمز دستگاه DVR را از ما گرفتید باید مراحل زیر را انجام بدید :

رمزی که از ما دریافت کردید را وارد کنید ( به بزرگ و کوچک بودن حروف رمز دستگاه DVR خوب دقت کنید) دقیقا درست وارد نماید. ( البته یوزرتون هم باید admin باشد)

سپس دکمه ورود را بزنید. شما وارد منو دستگاه شده اید و باید به قسمت تعریف یوزر بروید و برای خود یک رمز مشخص کنید و آن را وارد نماید. بعد از تعیین رمز جدید، دستگاه DVR ریست میشه و منتظر باشید تا دورباره لود بشه. بعد از اینکه لود شد شما با رمز جدید میتوانید وارد شود.

نحوه ریست کردن دوربین تحت شبکه

اولین اقدام در زمان فرامشی رمز دوربین تحت شبکه بعد از تست کردن رمز های پیش فرض این است که اقدام به ریست نرم افزاری دوربین تحت شبکه کنید.

هر برندی یک شیوه برای ریست کردن دوربین تحت شبکه دارد ولی اصول همه آنها یکسان است، ابتدا باید دوربین را به یک کامپیوتر از طریق کابل شبکه متصل کنید و با پیدا کردن آی پی دوربین مداربسته ، برنامه ریست نرم افزاری آن برند را باز کنید و دستور ریست کردن دوربین را با ای پی مشخص بدهید. مثلا نام افزار هایک ویژن ” Hik-Connect ” می باشد و برای برند داهوا نام نرم افزار ” iDMSS” می باشد.

برخی از دوربین های تحت شبکه یک دکمه برای ریست کردن دارند، کافی است که شما دکمه ریست را برای 5 ثانیه نگه دارید و در این حال برق دوبین را قطع و وصل کنید در این صورت دوربین شما به صورت کامل ریست می شود.

بعد از ریست کردن دوربین تحت شبکه، شما می توانید با استفاده از رمز پیش فرض که در جدول پایین نوشته شده است به راحتی وارد دوربین خود شوید و از آن بهره برداری نمایید.

در صورت استفاده از رمز ساده برای دوربین مداربسته چه مشکلاتی ممکن است پیش بیاید؟

دوربین مداربسته و تصاویر ضبط شده در آن برای تمام کسانی که دارای سیستم دوربین مداربسته هستند مانند یک دارایی و حریم خصوصی آنها حساب می شود و حتما باید از آن در برابر چشم نامحرم محافظت شود، لذا حتما میبایست تمام اقدامات تمهیدات امنیتی لازم در راستای حفظ امنیت و دوری از دست سارقان باید انجام داد.

یکی از این راهکارهای استفاده از رمزهای مطمئن که به راحنتی قابل حدس زدن نباشد است، هکرهای نوپا و تازه کار در زمانی که می خواهند به یک سیستم رخنه کنند( یک نوع حمله است که اطلاعات طرف مقابل را بدست می اورد) این است که رمز های پیش فرض و یا ساده را مورد بررسی قرار می دهند، مثلا رمز 123456 یک رمز ساده است و یا رمز ABC123 هم به راحتی توسط رباتهای هکرها مورد آزمایش قرار می گیرند.

بنابراین استفاده از رمز ساده برای دوربین مخاطرات بسیار زیادی پیش خواهد آورد و اولین مشکل آن احتمال لو رفتن اطلاعات شما و حتی پخش شدن در فضای مجازی می باشد، پس حتما از یک رمز پیچیده و غیر قابل حدس استفاده کنید که در ادامه یک فرول برای رمز دوربین به شما نشان می دهیم.

در صورتی که دچار فراموشی رمز دوربین مداربسته شدید میتوانید از همین فرمول برای بدست آوردن رمز خودتان استفاده کنید.

رمز پیش فرض دوربین مداربسته IP

ممکن است شما یک دوربین مداربسته IP یا همان دوربین مداربسته تحت شبکه خرید کرده باشید، در این صورت برای اینکه بخواهید تصویر دوربین مداربسته را بر روی NVR و یا بر روی گوشی خود نشان دهید، لازم است که علاوه بر ادرس IP ، یوزنیم و پسورد دوربین را داشته باشید در ایت قسمت به صورت کاملا عملی برخی از رمزهای پیش فرض دوربین های تحت شبکه را بیان می‌کنیم:

مدل یا برند دوربین تحت شبکه

رمز پیش فرض

دوربین هایک ویژن

123456

دوربین داهوا

admin

دوربین هایلوک

123456

دوربین یونی ویو

123456

دوربین ویوتک

Admin1223456

دوربین سایوتک

syro@43210$

دوربین INFINITY

123456

دوربین بیسیم با نرم افزار V380

No password

دوربین بیسیم با نرم افزار Home eye

No password

دوربین بیسیم با نرم افزار king view

admin

دوربین تحت شبکه با ادرس پیش فرض 192.168.1.88

123456

دوربین تحت شبکه با ادرس پیش فرض 192.168.1.80

Admin123456

دوربین تحت شبکه با ادرس پیش فرض 192.168.1.123

123123

در تمام دستگاه های دوربین مداربسته و دستگاه های ذخیره ساز میتوانید رمز منحصر بفردی برای آن تعریف کنید.

ولی برای انکه راهی برای ریست کردن آن وجود داشته باشد کارخانه های تولید کننده رمزهای مادر برای ریست کردن دستگاه در صورت فراموشی رمز را در نظر میگیرند تا در صورت فراموشی رمز دوربین مداربسته بتوانید از آنها برای ریست کردن آنها استفاده کنیم.

فراموشی رمز DVR

ما به شما توصیه میکنیم حتما از دوربین مداربسته برای محل کار یا منزل خود استفاده نمایید و با استفاده از دزدگیر امنیت خود را افزایش دهید. مجموعه چشمان بیدار آریا آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. جهت خرید دوربین مدار بسته، نصب دوربین مدار بسته،مشاوره و پشتیبانی رایگان، با شماره های درج شده تماس بگیرید.

یکی از روش های امنیتی که امروزه اکثر افراد از آن استفاده می کنند دوربین های مدار بسته می باشد. دوربین های مدار بسته در مکان های مختلفی استفاده می شود و هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و تنها موردی که فرد خریدار باید به آن توجه کند این است که دوربینی خریداری کند

که با توجه به نیاز شما باشد و بتوانید بهترین استفاده و بهره برداری را از آن داشته باشید گاهی فرد از دوربینی استفاده می‌کند که ممکن است هیچگاه از آن استفاده نشود به عنوان مثلا بعضی از افراد از دوربین های دید در شب استفاده میکنند که هیچ استفاده و کاربردی برای آنها ندارد و به طور ۲۴ ساعت نور کافی در مکان نصب دوربین وجود دارد.

 

در صورتی که به تعمیرات دوربین مداربسته نیاز داشتید میتوانید از خدمات فروشگاه دوربین مداربسته آریا در این زمینه استفاده نمایید.

در صورت فراموشی رمز دستگاه DVR بهترین کار این است که با شماره 09121723502 تماس گرفته تا به صورت آنلاین رمز دستگاه شما را ریست کنیم.

 

هزینه ریست دی وی آر

ریست رمز DVR چینی 75.000 تومان

ریست رمز DVR هایک ویژن 120.000 تومان

ریست رمز DVR داهوا 100.000 تومان

سوالات متداول

جهت رمزگذاری بر روی دستگاه ضبط سیستم حفاظتی و حتی دوربین مداربسته، لازم است که مسائل امنیتی را دقت رعایت نمایید، بهتر است که حداقل های زیر را در نظر داشته باشید؟

از یک رمز با حداقل از 8 کارکتر استفاده کنید
در رمز خودتان حداقل یک حرف بزرگ استفاده کنید مانند H
در رمز خودتان حداقل یک حرف کوچک استفاده کنید مانند h
حتما از اعداد غیر ترتیبی در رمز استفاده کنید مانند 941
در رمز خود از کارکترهای (! # $ % & @ استفاده نمایید
در حوزه های مهم صنعتی توصیه میشود که حتی رمز دوربین مداربسته را به صورت دوره ای تغییر دهید تا امنیت سایبری دوربین مداربسته شما تضمین شود.

یک نمونه پیشنهادی مطابق با الگوی فوق برای رمز دوربین مداربسته عبارت است:

@Infinity66762449!

اگر دستگاه DVR شما با ریست شدن نرم افزاری رمز آن به رمز پیش فرض برگردد، خیر پاک نمی شود ولی در غیر این صورت اطلاعات هارد شما فرمت می شود.

 

بله، شما می توانید با شماره تلفن 66762449 ، تعمیرگاه دوربین مداربتسه آریا تماس بگیرید تا دبه صورت آنلاین و بدون نیاز حضوری رمز دستگاه DVR شما به پیش فرض تغییر یاد و عملا رمز دوربین مداربسته شما بازیابی میشود.