آمپلی فایر پیجینگ فرودگاه

سیستم پیجینگ فرودگاه

سیستم پیجینگ فرودگاه

فرودگاه محلی است که در آن به صورت خیلی گسترده تعداد زیادی افراد در آن وارد و خارج می شود و برای کنترل یک فرودگاه سیستم های متفاوتی طراحی و استفاده شده است یکی از این سیستم ها سیستم پیجینگ فرودگاه می باشد.

در این مقاله آموزشی میخواهیم انواع سیستم پیجینگ فرودگاه و همچنین مزایا  استفاده از آن را در فرودگاه ها مخصوصاً فرودگاه های ایران توضیح دهیم و در انتها با معرفی یک شرکت در حوزه نصب و راه اندازی و همچنین طراحی این سیستم پیجینگ این مقاله آموزشی را به پایان خواهیم رساند پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مزایای استفاده از سیستم پیجینگ فرودگاه

همانطور که می‌دانید در فرودگاه مسافران بسیار زیادی حضور دارد در کنار مسافران کارکنان نیز جهت انجام خدمات رفاهی و فنی خود می بایست حضور داشته باشند در این مکان بزرگ و گسترده ممکن است اتفاقات بسیار زیادی رخ دهد، مانند گم شدن فردی یا جا گذاشتن ساکی و حتی  انجام عملیات های استراتژی توسط کارکنان تمام از اتفاقاتی است که در این مکان بسیار وسیع و گسترده ممکن است رخ دهد.

برای آنکه بتوانیم با یک اعلان عمومی فردی و یا افرادی را به محلی دعوت کنیم می بایست از سیستم پیجینگ فرودگاه استفاده کنیم. سیستم با استفاده از یک میکروفون روی میزی و چندین بلندگو و آمپلی فایر صدای متصدی را برای تمامی سالن ها قسمت های مختلف فرودگاه پخش خواهد کرد. گسترش تکنولوژی و افزایش توانایی های فنی سیستم های پیجینگ قابلیت های متفاوتی را نیز به این سیستم اعلان عمومی اضافه کرده اند.

بیشترین مزایای استفاده از سیستم پیجینگ فرودگاه عبارت است از :

– افزایش سرعت در شناسایی افراد و فراخوانی آنها به محل خاصی

– فراخوانی عمومی در مواقع اضطراری

– اعلان های آغاز فرایند تحویل وسایل به قسمت باربری و همچنین اعلان های تحویل بلیط در فرودگاه به مسافران

–  پیجینگ افراد گمشده

و خیلی از موارد دیگر از از مزیت های استفاده از سیستم پیجینگ در فرودگاه می باشد، برای اینکه بتوانیم از تمام مزایای فوق استفاده کنیم لازم است که حتماً در زمان طراحی سیستم پیجینگ فرودگاه و یا در نظر گرفتن الزامات نصب سیستم صوتی و تصویری در فرودگاه تمامی موارد فنی را مطابق با استانداردهای بین المللی رعایت کرده تا بدون هیچ مشکلی بتوانیم از تمامی خدماتی که می‌توانیم از این سیستم داشته باشیم را کسب کنیم.

سیستم پیجینگ فرودگاه

سیستم پیجینگ فرودگاه

تجهیزات سیستم پیجینگ فرودگاه

سیستم پیجینگ دارای اجزا و قطعات مختلفی می باشد که هر کدام از آن ها وظیفه ای را در این سیستم بزرگ بر عهده دارد و مهمترین تجهیزات این سیستم پیجینگ عبارت است از میکروفون رومیزی ، بلندگو ها و آمپلی فایر هایی که برای افزایش قدرت صدا و شفافیت صدا مورد استفاده قرار می گیرد تمامی این موارد را به صورت کاملا تخصصی و فنی برای شما توضیح خواهیم داد.

1- میکروفن رومیزی

اولین وسیله و ورودی سیستم پیجینگ میکروفون می باشد،که در واقع میکروفون رومیزی وسیله ای است که در آن یک اپراتور پیغامی را که می بایست در بلندگو ها پخش کند را به سیستم پیجینگ وارد می کند.

میکروفون رومیزی سیستم پیجینگ دارای انواع مختلف و برندهای متفاوتی در بازار سیستم های صوتی تصویری وجود دارد در نظر داشته باشید معیارهای اصلی که برای خرید یک میکروفون رومیزی لازم است حتماً تحت نظر داشته باشید میزان دسیبل ورودی به آن و قدرت کاهش و از بین برندگی نویز در میکروفون می باشد.

میکروفون های رومیزی دارای یک دکمه فشاری هستند چه زمانی که شما دکمه را فشار می دهید تمامی اصوات محیط از طریق میکروفون سیستم پیگیری انتقال داده شده و از طریق آن بر روی بلندگو ها پخش خواهد شد.

میکروفن رومیزی

میکروفن رومیزی

2- بلندگو

بلندگو ها در سیستم های پیج یکی از وسایلی هستند که به تعداد زیادی در محیط های فرودگاه نصب می شود تعداد بلندگو ها کاملاً وابسته به مسافت و حکم صدایی که هر کدام از این بلندگو ها می توانند از خودشان ساده کند.

از طرفی ممکن است که در یک سیستم پیجینگ فرودگاه شما بخواهید با استفاده از زون بندی مناطق مختلف را در سیستم پیجینگ از همدیگر جدا کنید در این حالت لازم است که بلندگو های متفاوتی را در قسمتهای مورد نیاز و زون های خودتان نصب و راه اندازی کنید.

بلندگوی سیستم پیجینگ به دو دسته کلی بلندگوهای اکتیو و بلندگوهای پسیو تقسیم بندی می شود، علت نامگذاری اکتیو و پسیو بودن بلندگو ها به ساختار برق رسانی آن ها و توان دسیبل خروجی مربوط می باشد که بلندگوهای اکتیو لازم است حتما مستقیم به برق وصل شوند و مسلمان صدای به مراتب بالاتری را نسبت به بلندگو های پذیر یا اصطلاحاً بلندگو های اهمی را دارا هستند.

اثربخشی بلندگوهای پسیو میتوانند صداهای زیر بسیار نازک و با کیفیتی را از خودشان ساده کند که معمولاً در سیستم پیجینگ فرودگاهی از ترکیبی از هر دوی این بلندگوها استفاده می‌شوند تا حجم صدای بالایی داشته باشند و هم پیغام ها به راحتی برای کسانی که شنونده هستند قابل درد باشد.

بلندگو پیجینگ فرودگاه

بلندگو پیجینگ فرودگاه

3- آمپیلی فایر

همانطور که بیان شد برای اینکه بتوانیم حجم صدای قابل قبولی را داشته باشیم لازم است که از آمپلی فایر استفاده کنیم در واقع وظیفه آمپلی فایر این است که صدای ورودی از میکروفون را تقویت کرده و با پردازش بر روی صدا نویز های احتمالی را نیز از بین برده و صدا را با کیفیت بسیار بالا تر و حجم خیلی بالاتر از گوینده ای که از پشت میکروفون آن را بیان کرده است به بلندگو ها انتقال خواهد داد.

سیستم پیجینگ فرودگاه در انواع و برندهای متفاوتی در بازار وجود دارد بهترین سیستم پیجینگ سیستم تحت شبکه می باشد که قابلیت های بسیار زیادی را استفاده کننده از آن می دهد و بهترین برند برای آن برند کرون می باشد، قیمت حدودی یک آمپلی فایر کرون حدود ۱۸ میلیون تومان در سال ۱۴۰۱ در شهر تهران قابل خرید است.

آمپلی فایر پیجینگ فرودگاه

آمپلی فایر پیجینگ فرودگاه

انواع پیغامهای در سیستم پیجینگ فرودگاه

همانطور که در این مقاله آموزشی مشخص شد سیستم پیجینگ فرودگاه می‌تواند تمامی پیغام ها را از طریق میکروفون به بلندگو و انتقال داده و در کل فرودگاه و سالن های مسافری و باری کاملاً پخش کند ولی پیغام های متفاوتی را می تواند با استفاده از دستگاه آمپلی فایر به صورت برنامه ریزی شده نیز پخش کند این پیغام ها عبارتند از :

–  اعلام خطر و آژیر های تخلیه اضطراری

–  موزیک های روحیه بخش

–  اذان

–  اعلان ساعات پایان کار

–  فرمان های اداری

خیلی از موارد دیگر می توان شامل این پیغام ها دانست که توسط سیستم پیجینگ فرودگاه تمام آن قابل پخش می باشد.

نصب پیجینگ فرودگاه توسط شرکت چشمان بیدار آریا

شرکت چشمان بیدار آریا با سابقه طولانی در حوزه سیستم های صوتی و تصویری جزو اولین شرکت هایی بود که توانست خدمات نصب و راه اندازی انواع سیستم های پیجینگ فرودگاه و نصب سیستم صوتی تصویری را در این مراکز مهم انجام دهد. با داشتن یک سابقه بسیار طولانی و درخشان در حوزه سیستم های صوتی تصویری آماده است در صورتیکه شما نیاز به دریافت خدمات فنی و مهندسی را در این حوزه دارید بتوانیم با بالاترین کیفیت در خدمت شما باشیم.

سیستم پیجینگ فرودگاه و نصب سیستم صوتی و تصویری یکی از شاخه های فعالیت شرکت چشمان بیدار آریا می باشد.

جهت دریافت مشاوره فنی در خصوص سیستم های صوتی و تصویری و سیستم های پیجینگ در حوزه نصب و راه اندازی و اجرا شرکت چشمان بیدار آریا با شماره تلفن 66762449 تماس گرفته و بهترین مشاوره را در تمامی موارد فوق به شما ارائه بدهیم حتی می‌توانیم نصب سیستم صوتی تصویری شما به صورت کامل انجام بدهیم.

تمامی خدماتی که توسط شرکت چشمان بیدار آریا ارائه می گردد دارای دو سال گارانتی بدون قید و شرط و ۵ سال خدمات پس از فروش و تعمیرات مورد نیاز و تغییراتی است که شما آنها را نیاز دارید.

دسته بندی :

تاریخ انتشار :

فهرست محتوا

دیدگاه

Comments are closed.