سیستم پیجینگ صنعتی

سیستم پیجینگ صنعتی

سیستم پیجینگ صنعتی

امروزه با توجه به پیشرفت علم و به روز رسانی در تمامی صنعت ها از جمله صنعت سیستم صوتی و تصویری، ابزار های بسیار متنوعی وجود دارد که می توان از از طریق آن ها به بهترین شکل ارتباط برقرار کرد یکی از این شیوه های سیستم پیجینگ صنعتی که در ایت مقاله آموزشی در مورد نحوه کارکرد آن و خرید و راه اندازی آن صحبت خواهیم کرد.

سیستم پیجینگ یکی از سیستم های به روز در این دوره می باشد که در بسیاری از شرکت های بزرگ و بخشهای صنعتی از آن استفاده می کنند.

به عنوان مثال در یک بیمارستان بزرگ یک پیام صوتی را باید تمامی کارکنان در مکان های مختلف بیمارستان بشنود، در این لحظه از سیستم پیجینگ صنعتی و یا همان پیجر صوتی استفاده می کنیم تا بتوانیم یک پیام صوتی را در تمامی فضاهای مدنظر پخش کنیم.

آشنایی با سیستم پیجینگ 

در این قسمت از مقاله ما به توضیح سیستم پیجر صنعتی می پردازیم و ارتباط آن با سیستم صوتی و تصویری را در مرازک بزرگ را به صورت کامل تشریح می کنیم.

سیستم پیجینگ جزء یکی از زیر مجموعه های سیستم صوتی و تصویری می باشد که طرز عملکرد این سیستم به اینگونه است که یک ارتباط یک طرفه از طریق بلندگو با مردم برقرار می شود.

فردی که کنترل سیستم پیجینگ صنعتی را بر عهده دارد میتواند یک پیغام مهم را با سرعت و دقت بالا در چندین مکان منتشر کند و یا حتی می تواند پیام مد نظر خود را در زمانی دیگر ضبط و پخش کند.

تمامی امکانات موجود در سیستم صوتی و تصویری برای هر چه راحت تر شدن کاربران و ایجاد امنیت بیشتر در محیط های آنها می باشد.

آشنایی با سیستم پیجینگ صنعتی

آشنایی با سیستم پیجینگ صنعتی

اجزا و قطعات سیستم پیجینگ 

همانطور که در تمامی وسایل موجود در سیستم های امنیتی و نظارتی گونه های مختلفی وجود دارد، در سیستم پیجینگ نیز موارد مختلفی وجود دارد که هر کدام مناسب نصب در یک مکان مخصوص است، اما ما در ادامه به توضیح و معرفی قطعات مشترک در تمامی سیستم های پیجینگ صنعتی می پردازیم :

1- میکروفون رومیزی پیجینگ و یا پیجر :

یکی از اصلی ترین قطعات سیستم پیجر صنعتی میکروفون رومیزی است، میکروفون سیستم پیجینگ میتواند از نوع میکروفون های بیسیم و یا میکروفون سیمی دستی باشد.

بهترین میکروفون برای این نوع از سیستم ها، میکروفون بیسیم رومیزی است که دارای بخش دهانی می باشد و به راحتی و در اسرع وقت در زوایای مختلفی می چرخد. همچنین با قرار گرفتن ثابت بر روی میز و مرتب بودن فضا به دلیل نبود سیم های متعدد و اضافی کار را برای کاربر راحت تر کرده است. میکروفون بی سیم از طریق وای فای عمل می کند.

2- بلندگو :

بعد از انتخاب یک میکروفون مناسب برای سیستم پیجینگ نوبت انتخاب یک بلندگوی مناسب می باشد. گاهی اوقات یک پیغام ضروری به دلیل نبود بلندگو مناسب به موقع به گوش فرد مورد نظر نمی رسد، برای این سیستم از بلندگو های مختلفی می توان استفاده کرد که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم :

بلندگوی سقفی : بلندگوی سقفی به دو نوع روکار و توکار دسته بندی می شود که از این بلندگو معمولاً برای پخش آهنگ استفاده می کند.

بلندگو دیواری، ستونی و سالنی : بلندگوی ستونی را میتوان هم در بیرون و هم در داخل مکان مورد نظر نصب کرد، جنس بدنه این بلندگو از نوع آلومینیوم و ضد آب و ضد زنگ می باشد.

بلندگوی شیپوری : بلندگوی شیپوری از سه بخش اصلی کیس، یونیت بلندگو، و ترانس مچینگ بلندگو تشکیل شده است.

بلندگو دکوراتیو : بلندگوی دکوراتیو برای پخش موزیک در کافی شاپ ها، رستوران‌ها و مزون ها مورد استفاده قرار می گیرد.

3- آمپلی فایر :

از آمپلی فایر ها برای تقویت سیگنال های ضعیف استفاده می شود، به طور کلی سیگنال های صوتی درجه درستی ندارند و برای رسیدن به یک سطح استاندارد باید از یک تقویت کننده استفاده کنند که در سیستم های پیجینگ صنعتی این تقویت کننده آمپلی فایر نام دارد.

معمولاً بر روی جعبه های بلندگو های معتبر نوشته می شود که به چه آمپلی فایر نیاز دارند.

4- کابل پیجینگ صنعتی :

برای اتصال آمپلی فایر به بلندگو نیاز به کابل داریم که در سیستم پیجینگ از دو نوع کابل ساده و کابل شیلد دار استفاده می کنیم، کابل شیلد دار بیشتر در مکان های صنعتی و برای جلوگیری از ایجاد نویز است.

5- رک صوتی سیستم پیجینگ:

یکی دیگر از قطعات مهم سیستم پیجینگ صنعتی رک صوتی سیستم پیجینگ میباشد که وظیفه نگهداری تمام وسیله ها را در یکجا دارد که باعث میشود هم در انتهای کار پروژه به خوبی جلوه داده شود و هم اینکه خدمات سرویس و نگهداری به راحتی انجام می شود.

چه مکان هایی نیاز به نصب سیستم پیجینگ صوتی دارند؟

امروزه از سیستم های پیجینگ در هر مکان بزرگی که کارمندان بسیاری در آن مشغول به کار هستند بهتر است که استفاده شود به عنوان مثال در سیستم‌های پیجینگ صنعتی و ترمینال ها می توان از این سیستم استفاده کرد اما مهمترین مرکزی که از سیستم پیجینگ صوتی و صنعتی باید استفاده کند بیمارستان ها میباشند. این سیستم در بیمارستان ها باید به بهترین نحو ممکن کار کند و از نوع با کیفیت ترین آنها باشد.

سیستم پیجینگ صنعتی

سیستم پیجینگ صنعتی

مزایای سیستم پیجر صنعتی

  • بهبود ارتباطات : گاهی اوقات در یک محیط صنعتی و یا هر محیط دیگری که سیستم پیجینگ در آن استفاده شده است برای یک تصمیم مهم و سریع باید مکالمه ای را با فردی دیگر و در یک مکان دیگر از ساختمان انجام دهید و نمی توانید که کاری را که در حین انجام آن هستید قطع کنید، در این هنگام با کلیک یک دکمه به راحتی با آن فرد تماس برقرار میکنید و در این لحظه مزیت سیستم پیجینگ صنعتی را مشاهده می کنید.
  • افزایش و ایجاد امنیت و جلوگیری از جرم : با استفاده از سیستم پیجینگ صنعتی میتوانید یک پیغام را به طور همزمان به گوش تمامی کارمندان برسانید و در صورت وقوع حمله، خطر و یا سرقت تمامی افراد را با زدن یک دکمه و پخش کردن صدای خود به طور همزمان در تمامی قسمت ها مطلع سازید.
  • راحتی بیشتر برای کاربر : با استفاده از این سیستم به راحتی میان کار فرما و پرسنل ارتباط برقرار می شود و بسیاری از مشکلات در حین انجام کار از بین می رود.
  • کنترل بیشتر محیط : یکی دیگر از مزایای نصب سیستم پیجینگ با کیفیت این است که کنترل تمامی محیط را در اختیار شما قرار می دهد و همچنین قابلیت امنیت از راه دور را نیز دارد.
  • بهتر شدن نتیجه نهایی کار : در یک محیط صنعتی و پر از کارمند و پرسنل ارتباط برقرار کردن افراد در قسمت های مختلف با یکدیگر در طول یک شیفت کاری بسیار زیاد اتفاق می افتد، اگر برای هر بار افراد مجبور باشند که از این طرف به آن طرف بروند زمان بسیار زیادی هدر می رود، ولی با استفاده از سیستم پیجینگ این ساعت های از دست رفته به طور چشمگیری کاهش پیدا میکند که این موضوع نیز به عنوان یکی دیگر از مزیت های این سیستم به شمار می رود.

نصب سیستم پیجینگ 

از جمله نکاتی که برای نصب سیستم پیجینگ صنعتی باید به آن توجه کرد این است که باید سیستمی مورد استفاده قرار بگیرد که از قدرت الکترونیکی و استحکام مکانیکی بالایی برخوردار باشد، همچنین از توان تولیدی بالایی نیز برخوردار باشد.

از دیگر نکات حائز اهمیت در نصب این سیستم به نحوه جاگذاری بلندگو باید اشاره کنیم، در این صورت نصب سیستم پیجینگ کاری بسیار اصولی می باشد که با بزرگتر شدن فضای مد نظر این کار پیچیده تر می شود.

شما می توانید برای پروژه نصب سیستم پیجینگ صنعتی خود با متخصصان و نصابان مجرب شرکت چشمان بیدار آریا در تماس باشید.

شرکت چشمان بیدار آریا با سابقه ای درخشان در زمینه نصب دوربین مدار بسته و انواع سیستم های پیجینگ گزینه مناسبی برای انتخاب شما می باشد .

نصب سیستم پیجینگ صنعتی

نصب سیستم پیجینگ صنعتی

دسته بندی :

تاریخ انتشار :

فهرست محتوا

دیدگاه

Comments are closed.