دوربین مدار بسته دید در شب رنگی

دوربین مدار بسته دید در شب رنگی

دوربین مدار بسته دید در شب رنگی

یکی از بزرگترین دغدغه های مهم بین عموم مردم ایجاد امنیت و برقراری آرامش در محل کار و زندگی است که بهترین روش برای ایجاد این مهم امروزه نصب انواع دوربین های مدار بسته و تجهیزات سیستم های امنیتی و نظارتی میباشد و دوربین مدار بسته دید در شب رنگی بهترین گزینه برای مشاده تصاویر دوربین مداربسته در شب یا کیفیت بالا می باشد.

با درخواست و نیاز بی شمار کاربران هر روزه دوربین های مدار بسته متفاوتی به بازار عرضه شد که هر کدام دارای قابلیت ها و کاربرد های متفاوت و مناسبی بودند که هر یک از کاربران با توجه به نیاز شخصی خودشون دوربین مدار بسته مناسب را انتخاب میکنند. یکی از مهم ترین مولفه ها برای انتخاب یک دوربین مدار بسته مناسب داشتن تصویری با کیفیت و نور کافی است که جزء اولویت های اصلی کاربران برای خرید یک دوربین مدار بسته است.

برای داشتن یک تصویر با رزولوشن بالا و کیفیت خوب نور کافی موجود در محیط از عوامل تاثیر گذار میباشد به همین دلیل تصاویر ضبط شده در زول روز و شب با یکدیگر متفاوت است. همین امر موجب گشت تا دوربین های مدار بسته Full Color و معمولی به بازار ارائه گردد.

در ادامه به توضیح انواع دوربین های مدار بسته دید در شب رنگی و معرفی آنها میپردازیم.

دوربین مدار بسته دید در شب رنگی

دوربین مدار بسته دید در شب رنگی

دوربین های مدار بسته دید در شب

یکی از بهترین زمان ها برای انجام سرقت سارقین تاریکی شب و خلوتی آن لحظات است، پس بهترین دوربین مدار بسته، دوربینی است که بتواند تمام نقاط مورد نظر کاربر را در طول شبانه روز تحت پوشش خود قرار دهد.

دوربین های مدار بسته دید در شب انواع مختلفی دارد که هر کدام با توجه به قابلیت ها و فناوری های خود مناسب نصب در یک محیط میباشند. اما در مجموع اغلب دوربین های مدار بسته دید در شب دارای سنسور حرکت و جنبش، شناسایی چهره، قابلیت پلاک خوانی و … میباشند که در ادامه به معرفی آنها میپردازیم.

انواع دوربین های مدار بسته دید در شب

-1دوربین مدار بسته دید در شب IR

2 – دوربین مدار بسته دید در شب EXIR

3 – دوربین مدار بسته دید در شب رنگی

4 – دوربین مدار بسته دید در شب colorvu

هر کدام از این دوربین های مدار بسته با قابلیت دید در شب به طور جداگانه در یک مقاله به صورت کامل در قسمت آموزشی سایت شرکت چشمان بیدار آریا وجود دارد که به طور جامع و کامل در خصوص تمام قابلیت ها و کاربرد های آن دوربین مدار بسته صحبت گشته است و در این مقاله به معرفی و توضیح دوربین Full Color میپردازیم.

دوربین مدار بسته با قابلیت دید در شب رنگی چیست؟

اولین بار دوربین های مدار بسته با قابلیت دید در شب رنگی توسط کشور آمریکا در جنگ با عراق وارد بازار شد و بعد ها با نام های تجاری گوناگون روانه بازار گشت.

همانطور که از اسم این نوع از دوربین های مدار بسته پیداست، این نوع از دوربین ها دارای تصاویر رنگی در شب و تاریکی میباشند.

نام دیگر دوربین مدار بسته دید در شب رنگی، دوربین های استارلایت است که بیشتر در برندهای هایک ویژن این نام دیده میشود.

از مهم ترین ویژگی دوربین های مدار بسته دید در شب رنگی یا استار لایت میتوان به این مورد اشاره کرد که این نوع از دوربین های مدار بسته دارای سنسور ویژه ای برای ضبط تصاویر در شرایط بد و کم نور محیط هستند و قادر به ضبط تصاویری میباشند که چشم غیر مسلح قادر به دیدن آنها نیست.

نصب دوربین دید در شب رنگی

نصب دوربین دید در شب رنگی

مقایسه دوربین دید در شب رنگی و دوربین دید در شب معمولی

از مهم ترین ویژگی ها و موارد قابل توجه برای قیاس دو دوربین دید در شب رنگی و دید در شب معمولی میتوان به نوع تصاویر ضبط شده توسط این دو نوع دوربین مدار بسته اشاره کرد.

یکی از مهم ترین عوامل برای ضبط تصاویر توسط این نوع از دوربین های مدار بسته نور مناسب محیط است، ولی در شرایط نور محیطی یکسان توسط این دو نوع دوربین؛ با دوربین های استار لایت یا دید در شب رنگی تصاویری با کیفیت و رزولوشن بالاتری نسبت به دوربین های دید در شب IR خواهیم داشت.

دوربین های مدار بسته با قابلیت دید در شب رنگی و یا همان استارلایت دارای سنسورهایی با عنوان سنسور نور ستاره ای هستند که همین سنسور باعث میشود که حتی کمترین نور موجود در محیط را جذب و یک تصویر با کیفیت را ارئه دهند.

نور مورد نیاز برای دوربین مدار بسته دید در شب رنگی

برای داشتن یک تصویر با کیفیت و مطلوب توسط دوربین های مدار بسته دید در شب رنگی و یا استارلایت نیز از نور بی نیاز نیستیم، اما این بدان معنا نیست که باید شرایط نوری محیط بسیار زیاد و پر نور باشد. با نصب یک لامپ معمولی در جلوی در و یا نصب یک پروژکتور دید در شب میتوان تصاویری با کیفیت و مطلوب از این نوع از دوربین های مدار بسته دریافت نمود. پس اگر شرایط نور پردازی محیط به اندازه و صحیح باشد نتایج بدست آمده از تصاویر ضبط شده این نوع از دوربین های مدار بسته فوق العاده می‌باشد.

موارد قابل توجه دوربین مدار بسته رنگی و معمولی

  • کیفیت تصاویر

همانطور که در قبل تر اشاره کردیم یکی از مهم ترین فاکتور ها برای انتخاب یک دوربین مدار بسته مناسب کیفیت تصاویر ضبط شده توسط دوربین های مدار بسته است که دوربین های استارلایت دارای کنتراست بهتری در مکان های کم نور میباشند.

  • پوشش محدود

از نقاط قابل توجه قبل از نصب دوربین مدار بسته، محدوده تحت پوشش دوربین های مدار بسته است. دوربین های مدار بسته دید در شب معمولی فضای بیشتری را نسبت به دوربین های مدار بسته استارلایت پوشش میدهند. یکی دیگر از نکات حائز اهمیت در خصوص فضای مناسب دوربین ها، نوع دوربین های مدار بسته است. برای مثال دوربین های مدار بسته  رنگی در دو مدل مناسب نصب در محیط های داخلی و فضای خارجی وجود دارد که قبل از خرید خود باید به این نکته نیز توجه ویژه ای داشته باشید.

  • ظرفیت ذخیره سازی

دوربین های مدار بسته Full Color نیاز به فضای ذخیره سازی بیشتری نسبت به دوربین های دید در شب معمولی دارند. پس اگر تنها دوربین مدار بسته خود را از حالت معمولی به دوربین دید در شب تغییر داده اید و دستگاه ذخیره ساز خود را تعویض نکرده اید، دوربین مدار بسته دید در شب معمولی گزینه مناسب تری برای شما میباشد زیرا فضای کمتری را برای ضبط تصاویر اشغال میکند.

  • قیمت دوربین مدار بسته

یکی از نکات مهم و ویژه ای که در دوربین های مدار بسته Full Color مورد توجه است این است که با توجه به ویژگی ها و کاربردهای مناسبی که دارند، قیمت خیلی بالایی نسبت به دوربین های مدار بسته دید در شب معمولی ندارند و این موضوع باعث پیدایش طرفداران زیادی نسبت به این نوع از دوربین های مدار بسته گشته است.

  • نصب دوربین مدار بسته

نصب و راه اندازی دوربین های مدار بسته دید در شب رنگی و معمولی با یکدیگر تفاوت چندانی ندارند و همچنین برای نصب نیاز به الزامات زیادی نمیباشند و فقط نیاز به یک مشاوره حرفه ای و مطمئن توسط یک فرد مجرب(نصاب دوربین مدار بسته) قبل از خرید و نصب است که تیم مهندسی و نصب دوربین مدار بسته در شرکت چشمان بیدار آریا برای این امر بهترین گزینه پیشنهادی است.

بهترین دوربین مداربسته دید در شب رنگی

بهترین دوربین مدار بسته دید در شب رنگی کدام است؟

در اکثر فروشگاه دوربین مدار بسته و تجهیزات سیستم های امنیتی و نظارتی، دوربین های مدار بسته رنگی متفاوتی با برند های گوناگون وجود دارد. اما یکی از این دوربین های مدار بسته که جزء برندهای معتبر و شناخته شده نیز به شمار آید، دوربین های مدار بسته از برند داهوا میباشد.

فروشگاه دوربین مدار بسته چشمان بیدار آریا مفتخر است که دوربین هایی Full Color مختلفی را با قیمتی مناسب و ضمانت و گارانتی تضمین شده تقدیم شما کند و همچنین با معرفی یک نصاب دوربین مدار بسته مجرب و حرفه ای تمام نیاز شما را از نصب دوربین مدار بسته برآورده کند.

کلام آخر

با مطالعه این مقاله متوجه شدیم که دوربین های مدار بسته دید در شب رنگی و یا استارلایت نسبت به دوربین های مدار بسته دید در شب معمولی بهتر و مطمئن تر هستند و دارای قابلیت ها و کاربردهای بیشتری میباشند و همچنین با آشنا شدن با یک نصاب دوربین مدار بسته حرفه ای میتوانید تصاویر با کیفیت از دوربین مداربسته حتی در شب تاریک نیز داشته باشید.

شما نیز از تجربه های شخصی خودتان از نصب یک دوربین دید در شب با ما بگویید تا تجربه های خودمان را به عنوان نصاب دوربین مدار بسته باهم به اشتراک بگذاریم.

نصاب دوربین مداربسته

نصاب دوربین مداربسته

دسته بندی :

تاریخ انتشار :

فهرست محتوا

دیدگاه

Comments are closed.