اندازه یک دوربین مداربسته کوچک

دوربین مداربسته کوچک

امروزه نصب دوربین مدار بسته یکی از اصلی ترین دلایل برای ایجاد امنیت و برقراری آرامش و همچنین جلوگیری از وقوع جرم است ، حتی بعد از رخداد حادثه و جرم دوربین مدار بسته بهترین وسیله برای شناسایی مجرمین می باشد و نصب دوربین مداربسته کوچک یکی از بهترین روشهای افزایش امنیت است.

در ابتدا دوربین های مداربسته تنوع و کاربردها و ویژگی های امروزه را نداشتند اما به مرور زمان با توجه به پیشرفت و نیاز روز افزون کاربران تنوع و سایز دوربین های مداربسته نیز بیشتر شده است .

یکی از بیشترین سوالاتی که نیازمندان دوربین مداربسته دارند این است که دوربین مداربسته کوچک مناسب تر است و یا دوربین مدار بسته بزرگ ؟

برخی اعتقاد دارند که دوربین مدار بسته باید سایز آشکار و بزرگی داشته باشد تا در معرض دید قرار بگیرد و مشاهده خود دوربین توسط مجرمین باعث جلوگیری از سرقت می شود اما برخی دیگر سایز دوربین بزرگ را موردی منفی می دانند و معتقدند که سایز دوربین مداربسته کوچک بسیار کاربردی تر و بهتر است.

از این رو ساخت انواع دوربین های مدار بسته ریز و یا سیم کارتی پدیدار شد .

ما در این مقاله که توسط شرکت چشمان بیدار آریا جمع آوری شده است سعی داریم تا شما را با دوربین مداربسته ریز و ویژگی های آن آشنا سازیم، در ادامه با ما همراه باشید .

دوربین مداربسته کوچک در شارژر موبایل

دوربین مداربسته کوچک در شارژر موبایل

دوربین مدار بسته کوچک چیست؟

دوربین های مداربسته ریز معمولاً برای فعالیت های نظارتی و امنیتی و جاسوسی استفاده می شود. سایز این دوربین های مداربسته به گونه ای است که به راحتی در اشیا معمولی در خانه یا محیط کار می تواند پنهان شود . دوربین مداربسته کوچک به دوربین بند انگشتی و یا جاسوسی نیز شناخته شده است . این دوربین های مداربسته قادر به ضبط فیلم و صوت است  .

دوربین مداربسته کوچک یا همان دوربین مخفی در شرایط عادی نصب دوربین، غیرقانونی است و نیاز به مجوز مراجع قانونی دارد (که لازم است به نصاب دوربین مداربسته قبل از شروع عملیات نصب و راه اندازی ارائه شود)، از این دسته از این نوع از دوربین های مداربسته تنها در در محیط های خاص و در شرایط قانونی استفاده میشود.

دورببین مداربسته مخفی

دورببین مداربسته مخفی

نصب دوربین مداربسته کوچک

امروزه وسایل گوناگون و متنوع زیادی تولید شده است که مجهز به دوربین مدار بسته میباشد و نیاز به نصب سخت و توسط فرد ماهر ندارد مانند اسباب بازی ، ساعت رومیزی ، تلویزیون و … ولی اینکه در کدامیک از این وسایل دوربین ریز را جاسازی کنید را حتما توسط یک تیم متخصص از نصاب دوربین مداربسته باید انجام و کارشناسی شود.

اما مطمئناً هیچ کدام یک از این ها کیفیت دوربین های مداربسته کوچک و یا جاسوسی را ندارند .

برای نصب دوربین مداربسته کوچک لازم است که از نصاب دوربین مداربسته متخصص استفاده کنید تا در محیط خانه مکان های بسیار مناسبی وجود دارد که میتوان به راحتی دوربین را در آن ها مخفی نمود برای مثال کتابخانه، پرده میله، آینه از گزینه هایی هستند که می توان دوربین مداربسته کوچک را در آنها قرار داد، نوع دیگری از دوربین های مدار بسته ریز وجود دارد که به دوربین لامپی معروف است. این دسته از دوربین ها درون لامپ قرار می گیرد و به راحتی به سرپیچ لامپ متصل می شود.

لازمه تمام این نکاتی که گفته شد داشتن یک نصاب دوربین مداربسته است که به کار خود تبحر و مهارت کافی داشته باشد. اگر بهترین دوربین مداربسته را انتخاب کنید اما در انتخاب نصاب دوربین مداربسته خود دقت کافی را نداشته باشید مطمئنا تصویر و صدا مورد نظر خود را دریافت نخواهید کرد.

شرکت چشمان بیدار آریا با داشتن نصابانی مجرب و حرفه ای در نصب تمام پروژه های دوربینهای مداربسته شما در کنارتان هستند تا بهترین تیم تخصصی از بهترین نصاب دوربین مداربسته در تهران را برای شما در یک شرکت جمع کرده ایم.

دوربین مداربسته کوچک

دوربین مداربسته کوچک و نصب آن

موارد استفاده از دوربین مدار بسته کوچک

بیشترین استفاده دوربین مداربسته کوچک و یا جاسوسی در مکان هایی است که نیاز به کنترل بیش از حد و یا کنترل نامحسوس دارد، عملیات پلیسی و یا مکان های امنیتی نیز از این دسته از دوربینهای مداربسته استفاده بیشتری دارند، حال در ادامه به مکان هایی که اینگونه از دوربینهای مداربسته در آن ها کاربرد دارد اشاره می‌کنیم (انتخاب محل نصب لازم است توسط نصاب دوربین مداربسته انجام شود):

 • نظارت و کنترل بر خدمات نگهداری از کودک و یا سالمند
 • فیلمبرداری و شکار لحظه ها در حرکات ورزشی
 • ساختن فیلم و مستند از طبیعت و حیات وحش
 • استفاده در صنعت خودروسازی
 • استفاده در خودپرداز های بانکی
 • استفاده در خودرو ها به عنوان دوربین دنده عقب

مزایای دوربین مدار بسته کوچک

دوربین های مدار بسته ریز علاوه بر کاربرد هایی که تاکنون عنوان کرده ایم مزایای دیگری نیز دارند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

 1. قابلیت دید در شب فوق العاده و ضبط تصاویر با کیفیت و رزولوشن بالا
 2. قابلیت متصل شدن به موبایل
 3. دارای میکروفون های قوی
 4. قابلیت ضبط و ذخیره تصاویر و فیلم ها
 5. مقاوم در برابر ضربه های محکم و قوی
 6. قابل استفاده در آب و هوا گوناگون
 7. مناسب نصب در محیط های بیرونی
 8. قابلیت تشخیص حرکت
 9. تامین قدرت از باطری

معایب دوربین مدار بسته کوچک

برای عنوان کردن معایب دوربین مدار بسته کوچک علاوه بر شرایط سخت نصب سر که در حالت عادی غیر قانونی می باشد می توان به تصاویر غیر واقعی در نزدیک اشاره کرد زیرا هرچه قطر لنز دوربین بیشتر باشد در نزدیک به تصویر واقعی نزدیک تر می شود و باعث ضبط تصاویر غیر واقعی میشود.

دوربین کوچک در ساعت

دوربین کوچک در ساعت روی میزی

انواع دوربین مداربسته ریز

امروزه شرکت های زیادی به تولید انواع دوربینهای مداربسته مخفی می پردازند که هر کدام ویژگی ها و کاربردهای گوناگونی دارد در این قسمت به معرفی برخی از دوربینهای مداربسته کوچک می پردازیم:

دوربین جاسوسی بند انگشتی مینیاتوری : دوربین بند انگشتی مینیاتوری سایز بسیار کوچکی دارند و امکان نصب در هر مکانی برای آن‌ها مقدور است، سیستم این دوربینهای مدار بسته Ahd کیفیت تصویر آنها ۲ مگاپیکسل می باشد.

دوربین جاسوسی مینیاتوری پین هول : دوربینهای مینیاتوری پین هول بسیار سایز کوچکی دارند . واژه پین هول به معنای سوراخ کوچک می باشد؛ بعد از نصب این دسته از دوربین امکان تشخیص و رویت این دوربین وجود ندارد . ضبط تصاویر توسط این دوربین ها با کیفیت بسیار بالایی صورت می گیرد. قیمت دوربین جاسوسی مینیاتوری پین هول بالا است و همچنین این دسته از دوربین ها دید در شب ندارند و برای ضبط تصاویر در شب نیاز به نور مادون قرمز دارند .

دوربین جاسوسی مینیاتوری معمولی : این دسته از دوربین ها جزء ساده ترین دوربینهای مدار بسته کوچک می باشد و بیشتر برای مصارف شخصی کاربرد دارد. قیمت کیفیت به نسبت خوبی دارند .

دوربین جاسوسی آینه ای : این دسته از دوربین ها درون یک آینه محدب قرار می گیرد و ضبط تصاویر توسط این دوربین ها در نور با کیفیت بهتری صورت میگیرد .

دوربین جاسوسی جاسوئیچی : دوربین مخفی جاسوئیچی یک دوربین قابل حمل و کاملا مخفی است که زاویه دید آن قابل تنظیم می باشد . فعالیت بسیار محدود این دوربین به دلیل کوچک بودن سایز باتری آن جزو معایب دوربین به شمار می آید . دوربینهای جاسوئیچی تنها توانایی ۳۰ دقیقه ضبط تصاویر را دارد .

دوربین جاسوسی لامپی : دوربینهای لامپی نیز به عنوان یک دوربین جاسوسی به شمار می آید که درون لامپهای معمولی قرار می گیرد و به سرپیچ لامپ متصل میشود .

دوربین جاسوسی ساعت مچی : دوربینهای جاسوسی ساعت مچی علاوه بر نشان دادن ساعت یک سیستم دوربین مخفی است. برای کار کردن از دوربین این ساعت ها باید ساعت را شارژ کنیم.

دوربین جاسوسی خودکاری : یکی از دوربینهای جاسوسی که تشخیص آن برای عموم بسیار سخت باشد دوربین خودکاری است . ست خودکار و وسیله ای است که در تمام روز و در جلسات کاری جلسات امتحان و غیره در کنار هر فردی است . این دوربین ها قابلیت ضبط صدا و تصویر را دارند و با توجه به باتری آن ها توانایی ضبط ۳۰ الی ۴۰ دقیقه را دارند.

دوربین مخفی دتکتوری : ظاهر این دسته از دوربینها مانند سیستم های اعلام سرقت و یا هشدار آتش سوزی است و کمتر کسی آن را به عنوان دوربین می تواند تشخیص دهد.

عینک دوربین دار : یکی از مخفی ترین راه ها برای فیلم برداری استفاده از عینک دوربین دار است. لنز دوربین در جلوی عینک و باتری و کارت حافظه در دسته عینک قرار دارد .

انتخاب هر کدام از این دوربین مدار بسته کوچک بنابه شرایطی است که قرار است در آن محل این مدل از دوربینهای مداربسته نصب و راه اندازی است.

نتیجه گیری

ما در این مقاله شما را با انواع دوربین های مدار بسته کوچک و مزایا و معایب آن آشنا کردیم.

شما میتوانید انواع این دوربین های مدار بسته را از فروشگاه چشمان بیدار آریا تهیه کنید و برای نصب پروژه های خود از نصاب دوربین مداربسته شرکت کمک بگیرید.

دوربین مخفی در دتکتور دودی

دوربین مخفی در دتکتور دودی در سقف هتل

دسته بندی :

تاریخ انتشار :

فهرست محتوا

دیدگاه

Comments are closed.