دزدگیر اماکن چیست؟

دزدگیر اماکن چیست؟

دزدگیر اماکن یک سیستم امنیتی بسیار قوی برای حفاظت از اماکن صنعتی، تجاری و مسکونی می‌باشد در این مقاله ما به سوال ” دزدگیر اماکن چیست؟ ” از تمام زوایای فنی و کاربردی پاسخ دقیقی را ارائه می‌دهیم. گونه‌های مختلف از این دزدگیر وجود دارد که هر کدام به نحوی مانع ورود سارقین به محل مورد نظر می‌شود، طرز عملکرد دزدگیر سیستم‌های اماکن به گونه‌ای است که به محض ورود سارقین و یا افراد غیرمجاز به حریم خصوصی و یا شکستن قفل در، به صورت‌های مختلف اعلام سرقت می‌کنند.

نصب دزدگیر اماکن در تهران جزء شهرهایی به حساب می‌آید که یکی از اقدامات اولیه و اصلی به شمار می‌رود زیرا در شهرهایی همچون پایتخت و شهرهای بزرگ دیگر امکان سرقت و دزدی بیشتر است.

دزدگیر اماکن و مزایای استفاده از آن

دزدگیر اماکن چیست؟ این سوالی است که معمولاً برای کاربران نصب دوربین و یا دزدگیر پیش می‌آید که دزدگیر اماکن چیست و چگونه کار می‌کند و مزایای استفاده از دزدگیر اماکن چیست؟.

دزدگیر اماکن به این گونه طراحی شده است که دارای سنسورهای حساس به کوچکترین حرکت در محیط و محل نصب دزدگیر هستند.

نصب دزدگیر منزل در تهران یکی از اصلی ترین مزایای اقدامات برای داشتن امنیت بیشتر است زیرا در شهرهایی همچون تهران به دلیل وجود جمعیت زیاد امکان سرقت و دزدی بیشتر می‌باشد. نحوه مطلع کردن کاربر توسط دزدگیرهای اماکن به گونه‌های مختلف است که یکی از مزایای استفاده از دزدگیر اماکن سیم کارتی، ارسال SMS برای مطلع کردن از ورود غیر مجاز است.

دزدگیر اماکن و مزایای استفاده از آن

دزدگیر اماکن و مزایای استفاده از آن

در کدام محل از اماکن دزدگیر را نصب کنیم؟

برای انتخاب محل مناسب برای نصب دزدگیر در اماکن باید به نکات خاصی توجه کنید تا بهترین نتیجه را از نصب دزدگیر داشته باشید، یکی از مهمترین توجه به این موضوع است که نزدیکترین برای نصب دزدگیر به سنسور‌ها و هشدار دهنده‌ها را انتخاب کنید، محل نصب دستگاه مرکزی دزدگیر گرم و مرطوب نباشد، برای نصب دزدگیر در اماکن چه در تهران و چه در شهرهای دیگر باید به این نکته دقت کنیم که اتصال به برق و یا پریز برق در آن محل موجود باشد، از دیگر نکات حائز اهمیت این است که اگر از دزدگیر سیم کارتی استفاده می‌کنید(در نتیجه برای پاسخ به سوال اینکه دزدگیر اماکن چیست؟ اولین پاسخ این است که وسیله‌ای است برای اعلان سرقت توسط SMS) به این نکته دقت کنید که محل نصب دزدگیر آنتن کافی را داشته باشد. برای کابل‌های ورودی و خروجی سنسور‌ها و آژیر‌ها در محل نصب دوربی و دزدگیر ورودی جدا داشته باشد، از مهمترین نکاتی که برای نصب دزدگیر منزل باید به آن توجه داشت این موضوع است که محل نصب دزدگیر در دسترس نباشد تا سارقین نتوانند آن را به راحتی دستکاری کنند.

بهترین شرکت برای نصب دزدگیر منزل در تهران

با مطالعه این مقاله(یعنی دزدگیر اماکن چیست؟) شما تا حدی با نصب دزدگیر اماکن آشنا می‌شوید اما نصب دزدگیر اماکن یک کار سخت و حرفه‌ای می‌باشد که نیاز به تجربه و مهارت کافی در این زمینه را دارد، برای انتخاب یک شرکت مطمئن در تهران که نصب دزدگیر منزل خود را به آن بپردازیم باید به نکاتی توجه کنیم، یکی از اصلی‌ترین نکات برای انتخاب شرکت مناسب نصب دزدگیر منزل در تهران این است که شرکت دارای یک فروشگاه بزرگ و ثبت شده که تمامی محصولات سیستم‌های امنیتی را با بهترین کیفیت و تضمین شده دارا باشد، از دیگر نکات قابل توجه برای انتخاب شرکت ایده آل داشتن نصابانی مطمئن و مجرب که دارای سابقه نصب کافی باشند است.

شرکت چشمان بیدار آریا با داشتن تمامی نکات بالا و همچنین مجهزترین کارگاه برای تعمیر انواع دوربین و نصب دزدگیر منزل در تهران یکی از بهترین شرکت‌ها برای انتخاب دزدگیر اماکن در تهران است.

شرکت چشمان بیدار آریا با داشتن سابقه نصب دوربین مداربسته و دزدگیر در سطح کل تهران و یا حتی کشور جزء مجهزترین شرکت‌های سیستم‌های حفاظتی و نظارتی مدرن است.

بهترین شرکت برای نصب دزدگیر منزل در تهران

بهترین شرکت برای نصب دزدگیر منزل در تهران

ویژگی‌های بهترین نصاب برای دزدگیر منزل

برای انتخاب یک نصاب که خوب و حرفه‌ای باید به یکسری ویژگی را داشته باشد که شما برای انتخاب بهترین نصاب باید به آنها توجه کنید که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

 • داشتن سابقه کار بالا
 • دقت و سرعت عمل در حین انجام کار
 • داشتن قیمت و هزینه نصب مناسب
 • دارا بودن تمام وسایل نصب و تجهیزات کامل
 • داشتن مهارت بسیار بالا شخص و تیم نصابین
 • منصف و کاربلد
 • و در آخر که از مهمترین ویژگی‌های یک نصاب خوب این است که اخلاق و ادب حرفه‌ای و خوب داشته باشد.
 • یک نصب دزدگیر منزل باید تمامی شرایط ظاهری منزل را در حالت اولیه حفظ کنید و باعث خرابی دکوراسیون منزل نشود.

مهمترین ویژگی انتخاب نصاب دزدگیر منزل این است که یک نصاب دزدگیر باید نسبت به تمامی شرایط پاسخ به سوال مهم این حوزه یعنی ” دزدگیر اماکن چیست؟” را بداند.

اجزا و قطعات دزدگیر اماکن

تا اینجا دانستیم که دزدگیر اماکن چیست و چه کاربردی دارد ولی حالا لازم است که اجزا و قطعات دزدگیر اماکن را نیز بشناسیم تا با اطلاعات کافی نسبت به خرید دزدگیر اماکن اقدام کنیم، اجزا یک دزدگیر اماکن عبارت است از:

 • دستگاه مرکزی
 • سنسور مادون قرمز
 • مگنت دزدگیر
 • آژیر دزدگیر
 • هشدار دهنده‌های نوری
 • تلفن‌کننده اتوماتیک
 • پدال اضطراری
اجزا و قطعات دزدگیر اماکن

اجزا و قطعات دزدگیر اماکن

آموزش کامل نصب دزدگیر اماکن در تهران

یکی از مهمترین و صریحترین پاسخ به سوال ” چگونه از منزل خود محافظت کنم؟” نصب دزدگیر منزل می‌باشد که لازم است حتما توسط یک نصاب دزدگیر متخصص انجام شود، ولی شما برای اینکه مطمئن شوید آیا این نصاب دزدگیر نسبت به کار خود دانش دارد یا خیر باید یک آموزش کامل نصب دزدگیر اماکن را بدانید تا به صورت کلی بتوانید نصاب خوب از بد را شناسایی کنید، پس بعد از اینکه پاسخ خود در زمینه “دزدگیر اماکن چیست؟ ” را یافتید آموزش مختصری را نیز داشته باشید:

 1. بررسی و کارشناسی محیط نصب

برای انتخاب و نصب دزدگیر اماکن در ابتدا باید تعداد ورودی‌های محیط موردنظر خود را بشمارید تا بدانید که افراد متفرقه چند راه ورودی در پیش روی خود دارند، در ادامه باید تشخیص دهید که برای هر قسمت از ورودی مکان مورد نظر خود چه نوع سنسوری مناسب است زیرا انتخاب یک سنسور برای کل محیط کاری اشتباه می‌باشد که تشخیص این موضوع با مشورت با یک فرد مجرب و حرفه‌ای در این زمینه به وجود می‌آید؛ قدم آخر این است که تمام تجهیزات نصب را قبل از شروع به کار آماده کنید.

 1. انتخاب جای درست برای نصب هر یک از تجهیزات

اول از همه به این موضوع دقت کنید که پنل مرکزی دزدگیر را دور از دید مستقیم و دور از دسترس نصب نمایید، برای مثال بالای سقف کاذب و یا داخل کمد دیواری و یا …؛ البته توجه داشته باشید که در کنار نصب پنل مرکزی ما نیاز به یک پریز برق داریم.

در ادامه با توجه به استانداردها چشمی‌های در‌های ورودی را نصب می‌کنیم. برای نصب چشمی ارتفاع نصب باید حتما بین 2.5 تا 4 متر از سطح زمین باشد.

نکته مهم دیگر برای نصب چشمی دزدگیر اماکن این است که اگر چشمی بیسیم انتخاب کرده‌اید، به طوری نصب کنید که در هنگام تعویض باطری آن مورد فشار و اذیت قرار نگیرد و همچنین حدود 30 سانت بالای چشمی بیسیم برای باز کردن کامل آنتن آن فضا وجود داشته باشد.

در آخر به مرحله نصب بلندگو و آژیر می‌رسیم. بهتر است برای انتخاب بلندگو حداقل از دو بلندگو استفاده نمایید که یکی را در محیط داخلی و دیگری را در محیط بیرونی دست نمایید، اگر هم از بلندگوی بیسیم استفاده می‌کنید فاصله بین آژیر و پنل مرکزی زیاد نباشد.

 1. کابل کشی و دات کشی برای نصب دزدگیر

حال اگر می‌خواهید نصب دزدگیر اماکن را با استفاده از ارتباط سیمی انجام دهید باید ارتباط بین پنل مرکزی و تمام تجهیزات نصبی را با کابل وصل کنید(به صورت کلی ما دو نوع دزدگیر داریم یک نوع دزدگیر بیسیم است و یه نوع دیگر دزدگیر با سیم، تمام این توضیحات با دانستن اینکه دزدگیر اماکن چیست برای شما مشخص می‌شود) :

ابتدا به اندازه مسیر بین پنل و تجهیزات نصب کابل را روی دیوار بصورت تقریبی متر کرده و سپس کابل اندازه شده را ببرید

مرحله بعدی کابل را در داخل داکت و یا لوله فلکسی و یا بالای سقف کاذب قرار داده و نصب کنید، پیشنهاد ما این است که برای هر سنسور از یک کابل ۲ زوج استفاده کنید و روی پنل مرکزی اقدام به سر بندی نمایید و یا اگر فاصله بین سنسورها با پنل دزدگیر اماکن زیاد است در یک باکس چند کابل را سربندی نمایید و یک خروجی را به سمت پنل دزدگیر اماکن ببرید حتی می‌توان خروجی‌های سربندی را باهم سری کرد و در انتها یک سیم را به سمت دستگاه مرکزی رساند.

 1. نصب اتصال بین سنسور و کابل

اکثر چشمی‌ها و دزدگیرهای اماکن دارای نحوه اتصال مشابهی می‌باشند و در صورت وجود تفاوت بسیار جزئی است که با خواندن دفترچه راهنمای دزدگیر مشکل برطرف می‌شود.

اجزای دزدگیر اماکن عبارتند از:

یک سیستم دزدگیر اماکن ممکن است شامل اجزای مختلفی باشد که به همراه هم برای ایجاد یک محافظت مؤثر در مقابل سرقت‌ها عمل می‌کنند. اجزای اصلی یک سیستم دزدگیر عبارتند از:

1. سنسورها: این اجزا برای تشخیص حرکت یا وقوع وقایع ناخواسته مورد استفاده قرار می‌گیرند. انواع مختلفی از سنسورها وجود دارند که شامل سنسورهای حرکتی (PIR)، سنسورهای درب و پنجره، سنسورهای شکستگی شیشه، سنسورهای دود، و سنسورهای گاز می‌شوند.

2. پنل کنترل: این دستگاه مرکزی سیستم دزدگیر است که اطلاعات از سنسورها جمع‌آوری می‌کند و در صورت فعال شدن دزدگیر، اقدامات لازم را انجام می‌دهد. شما می‌توانید از پنل کنترل سیستم را فعال یا غیرفعال کنید و تنظیمات را انجام دهید.

3. آلارم: آلارم یا سیگنال هشداری به شکل صوتی یا بصری در صورت فعال شدن سیستم دزدگیر صادر می‌کند تا افراد در محل مورد حمله هشدار بگیرند.

4. ارتباطات: سیستم دزدگیر می‌تواند قابلیت ارتباط با مراکز مربوطه یا مالک اماکن داشته باشد تا در صورت وقوع حادثه، اطلاعات را ارسال کند.

5. تحت نظر گیری از راه دور: برخی از سیستم‌های دزدگیر به امکان کنترل از راه دور از طریق اپلیکیشن‌های تلفن همراه یا وب اجازه می‌دهند.

6. دوربین‌های مدار بسته: این اجزا می‌توانند به عنوان بخشی از سیستم دزدگیر نصب شوند تا وقایع و وقوع ناخواسته را ضبط کنند.

لطفا توجه داشته باشید که انتخاب اجزای مناسب و نصب صحیح آنها بسیار مهم است تا سیستم دزدگیر اماکن به خوبی عمل کند. همچنین، اطمینان حاصل کنید که نصب و تنظیمات مربوط به سیستم دزدگیر به درستی انجام شود.

مهمترین ویژگی دزدگیر اماکن خوب 

ویژگی‌های یک دزدگیر اماکن خوب بستگی به نیازها و اولویت‌های شما دارد، اما در کل، یک سیستم دزدگیر مؤثر باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

1. قابلیت تشخیص حرکت: سیستم دزدگیر باید از سنسورهای حرکتی مثل PIR برخوردار باشد که حرکت افراد در محیط را تشخیص داده و به اعلام وقوع حادثه منجر شود.

2. سنسورهای امنیتی: سیستم باید دارای سنسورهای درب و پنجره باشد تا ورود ناخواسته از طریق این مسیرها را تشخیص دهد.

3. اطلاع رسانی: سیستم باید قابلیت اطلاع‌رسانی به مراکز امنیتی یا مالک اماکن را داشته باشد تا در صورت وقوع حادثه اطلاعات به مراجع مربوطه ارسال شود.

4. آلارم صوتی و بصری: سیستم باید قادر به صدور آلارم‌های صوتی و بصری باشد تا افراد در محیط مورد توجه قرار گیرند.

5. امکان کنترل از راه دور: توانایی کنترل از راه دور توسط اپلیکیشن‌های تلفن همراه یا وب از اهمیت زیادی برخوردار است.

6. تطبیق پذیری: سیستم باید امکان تنظیم و تطبیق با نیازهای مختلف را داشته باشد.

7. نصب و تعمیرات آسان: نصب و تعمیرات سیستم باید ساده و آسان باشد.

8. دوربین‌های مدار بسته: اگر نیاز به ثبت ویدیوها دارید، سیستم دزدگیر می‌تواند دارای دوربین‌های مدار بسته باشد.

9. ارتباط با سایر سیستم‌ها: توانایی ارتباط با سایر سیستم‌های امنیتی مثل سیستم‌های اطفاء حریق، کنترل دسترسی و نظارت تصویری اهمیت دارد.

10. قابلیت هشدار به همراه دیگران: سیستم باید قابلیت ارسال هشدار به دیگر افراد یا همسایگان را داشته باشد تا در صورت لزوم دیگران هم به وقوع حادثه آگاه شوند.

11. قابلیت باتری پشتیبانی: برقراری برق برای سیستم بسیار مهم است. اگر برق قطع شود، سیستم باید از باتری پشتیبانی برای ادامه عملکرد بهره‌برداری کند.

بهتر است با توجه به نیازهای خود و منطقه مورد نظر، یک سیستم دزدگیر مناسب را انتخاب کرده و از یک نصاب باتجربه در حوزه نصب و راه‌اندازی دریافت کنید تا به خوبی عمل کند. همچنین، مراقبت از نگهداری و به‌روزرسانی منظم سیستم نیز ضروری است.

سخن پایانی و پاسخ به سوال دزدگیر اماکن چیست

ما در این مقاله شما را با تمام هر آنچه که در خصوص دزدگیر اماکن نیاز بود به شما گفتیم، امید داریم با انتخاب شرکت مطمئن و حرفه‌ای شرکت چشمان بیدار آریا یک نصب راحت و حرفه‌ای را تجربه کنید راه‌های تماس با ما عبارت است 02166762449.

سوال: دزدگیر اماکن چیست؟

پاسخ: مهمترین وسیله و بهترین روش برای محافظت از منزل و محل کار شما، بهتر از نصب دوربین مدار بسته، بهتر از درب ضد سرقت و بهتر از سگ نگهبان

سوالات متداول

1دزدگیر اماکن چیست؟

مهمترین وسیله و بهترین روش برای محافظت از منزل و محل کار شما، بهتر از دوربین مداربسته، بهتر از درب ضد سرقت و بهتر از سگ نگهبان

2بهترین روش انتخاب دزدگیر اماکن چیست؟

مقایسه بین دزدگیرهای اماکن در انتخاب بین آنها یکی از بهترین روشها است و البته باید امکانات آنها و مزایا و معایب آنها در این انتخاب بسیار مهم است

دسته بندی :

تاریخ انتشار :

فهرست محتوا

دیدگاه

Comments are closed.