جک درب پارکینگ

جک درب پارکینگ​

جک درب پارکینگ

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید ...

جک درب پارکینگ یا جک های درب اتوماتیک وظیفه باز و بسته کردن درب پارکینگ ساختمان را با استفاده از ریموت کنترل هایی جهت سهولت تردد خودروها به ساختمان های تجاری و یا مسکونی را بر عهده دارد، جک پارکینگ دیگر یک وسیله تشریفاتی نیست بلکه یک الزام برای تمامی ساختمان ها در راستای افزایش امنیت می باشد. در صورتی که قصد خرید جک پارکینگ را دارید و می خواهید بدانید که چه مواردی را در هنگام خرید جک پارکینگ لازم است در نظر بگیرید و یا قیمت جرم که پاک میشود در است می توانید با مشاوران شرکت چشمان بیدار آریا تماس گرفته تا توضیحات لازم در خصوص جک پارکینگی را به شما ارائه دهند.

نصب جک پارکینگ در تهران توسط شرکت چشمان بیدار آریا

نحوه استفاده از خدمات شرکت چشمان بیدار آریا

مکانیزم کارکرد جک پارکینگی

نحوه عملکرد جک پارکینگ به این صورت است که با استفاده از نیروهای الکترومکانیک و یا هیدرولیک یک جک باز و بسته می شود و این نیرو به درب پارکینگ انتقال یافته و باعث باز و بسته شدن درب پارکینگ می شود بنابر این جک پارکینگی دو مکانیزم اصلی می تواند داشته باشد

مکانیزم درب پارکینگ

جک پارکینگی الکترومکانیکی :

با استفاده از موتور الکتریکی که داخل آن قرار گرفته و نیروی آن با استفاده از یک گیربکس چرخ دنده های داخلی جک پارکینگ منتقل شده این چرخ دنده ها نیرو را به صورت خطی تبدیل کرده و باعث باز و بسته شدن بازوی جک می گردد، پس نیروی مورد نیاز در این مدل از جک های پارکینگی توسط الکتروموتور تامین خواهد شد .
مزایا:
مهمترین مزیت جک پارکینگی الکترومکانیک قیمت بسیار مناسب و تعمیر پذیری راحت آنها می باشد( لازم به ذکر است که اکثر جک پارکینگی ایرانی از این تکنولوژی استفاده می کنند)
معایب:
عیب این مکانیزم این است که سرعت کمتری نسبت به مکانیزم هیدرولیکی دارند و از طرفی در ساختمان هایی که تردد زیاد دارند باز و بسته شدن بیش از حد این مکانیسم ها باعث ایجاد خرابی زیاد خواهند شد .

جک پارکینگی هیدرولیک:

همانطور که از نام این جک مشخص است مکانیسم تبدیل نیروی آن با استفاده از پمپاژ روغن برای باز و بسته کردن جک استفاده خواهد شد. روغن مورد نیاز جهت پمپاژ در مخازن ای در داخل خود جک تعبیه شده و نیروی مورد نیاز توست این روغن ها  به صورت پمپاژ تامین خواهد شد.

جک درب پارکینگ هیدرولیکی از سرعت عملکرد بسیار بالایی برخوردار است و توانایی تحمل وزن بالای درب های سنگین و دروازه های بزرگ را نیز دارد ولی تعمیر و خدمات پس از فروش بسیار تخصصی را نیاز دارد .

مزایا:

مهمترین مزیت این جک پارکینگی سرعت عملکرد برای اماکن این است که تردد بسیار بالایی دارند و همچنین استهلاک و خرابی کمتری نسبت به جک پارکینگ الکترومکانیکی دارند.

معایب:

 تنها این جک هیدرولیکی این است که قیمت بسیار بالاتری نسبت به جک الکترومکانیکی دارد و نیازمند بازدیدهای فصلی می باشند بنابراین توصیه در خصوص نصب جک درب پارکینگ هیدرولیکی فقط در مجتمع های بزرگ و یا مراکز خرید دارای درب پارکینگ برقی می باشد.

نصب جک پارکینگ

نصب کردن جک پارکینگ نیاز به تجهیزات بسیار کامل و همچنین تجربه در زمینه نصب جک برقی و فن جوشکاری، فن الکترونیک و دانش مکانیکی را نیاز دارد، در نتیجه نصب جک پارکینگ یک کار کاملا تخصصی و بسیار پیچیده می باشد.
اولین اقدام در نصب جک بررسی موقعیت و وضعیت جک نسبت به درب پارکینگ می باشد تا نصاب بتواند با بررسی این موقعیت بهترین محل و زاویه را برای نصب مکانیک جک انتخاب کند.
پس از آن آماده سازی دیوارهای کنار درب و کنده کاری های مورد نیاز جهت نصب تجهیزات الکتریکی و مکانیکی جک پارکینگ می باشد.
بعد از این مرحله لازم است که تابلوی فرمان چشمی و فلاشر نصب و راه اندازی شود و سیم کشیهای قسمت الکتریکی انجام شده و پایه ها و جک به صورت کاملا درست و در زاویه صحیح نسبت به در نصب شود و جوشکاری های لازم انجام شود.
بعد از انجام تمامی این مراحل نصاب جک پارکینگ عملیات راه اندازی را انجام خواهد داد و لازم است که حداقل چند روز تست های عملکرد بر روی جک پارکینگ انجام شده و صحت عملکرد جک پارکینگ مطمئن شویم و بعد از یک هفته نسبت به تنظیم مجدد و استفاده از روغن های روانکاری جهت تسهیل در عملکرد مکانیک جک اقدامات لازم انجام شود و پروژه تحویل کارفرما گردد و از آنجا به بعد خدمات سرویس و نگهداری جک پارکینگ می بایست شروع می شود

انواع درب پارکینگ و جک برقی مناسب آن

درب پارکینگ ریلی


درب پارکینگ ریلی یک مدل از دربهای پارکینگ پرکاربرد در تهران است،عملکرد این در بدین صورت است که در بر روی یک ریل نصب شده و به اطراف کشیده و باز و بسته می شود علت ساخت این دربهای پارکینگ ریلی برای ساختمان هایی است که هم محدودیت فضا در داخل پارکینگ و هم محدودیت فضا را در سقف دارد.
عملکرد درب پارکینگ ریلی بگونه ای است که می‌تواند به صورت یک پارچه در ساخته شود و یا اینکه از پنل های تاشو برای آن در نظر گرفته شود به نحوی که این پنل ها در کنار دیوار درب جمع شود مزیت این دربها در در کمترین اشغال فضای محیط می باشد.

درب پارکینگ ریلی
درب پارکینگ کرکره ای​

درب پارکینگ کرکره ای

درب های کرکره ای مانند کرکره مغازه هستند ولی به صورت اتوماتیک و با استفاده از یک الکتروموتور باز و بسته می شود این درب ها برای پارکینگ هایی که فضای محدودی دارند بسیار پرکاربرد است ولی لازم است یک فضای اضافی در قسمت بالای درب پارکینگ جهت نصب موتور درب کرکره ای برقی و همچنین محلی برای جمع شدن کرد در نظر گرفته شود .

درب پارکینگ تاشو

درب های تاشو همانطور که از نام آنها پیداست به صورت آکاردئونی جمع شده و در گوشه‌ای از از دیوار قرار می گیرد، مزیت این درب ها به فضای کم مورد نیاز برای نصب درب تاشو برقی در پارکینگ های کوچک می باشد و همچنین یکی از مزایای آن این است که به راحتی میتوان آن را نصب و راه اندازی کرد و نیاز زیادی برای تخریب جهت جاسازی تجهیزات مورد نیاز درب تاشو پارکینگ نیاز نمی باشد.

درب پارکینگ تاشو
درب پارکینگ لولایی​

درب پارکینگ لولایی

درب پارکینگ تک لنگه و یا درب پارکینگ دو لنگه که می خواهید آنها را به صورت اتوماتیک و برقی باز و بسته کنید از خانواده درب پارکینگ لولایی هستند که متداول ترین دربهای پارکینگ در شهر تهران و اکثر شهرهای ایران میباشد، اکسل پروژه های نصب جک درب پارکینگی برای این مدل از درب ها می باشد که لازم است نسبت به وزن درب و کورس باز و بسته شدن آن نسبت به خرید جک درب پارکینگ برقی برای آن اقدام گردد.

قیمت جک درب پارکینگ​

قیمت جک درب پارکینگ

جک درب پارکینگی مانند سایر تجهیزات دیگر در ایران هزینه های خاص خودش را دارد، اکثر هزینه مربوط به جک درب پارکینگی، مکانیزم جک و قسمت مکانیکی آن می باشد و به صورت حدودی اگر دنبال یک قیمت برای جک درب پارکینگ هستید به صورت متوسط برای دربهای دولنگه که وزن حدود ۲۰۰ کیلو تا ۳۰۰ کیلو را دارند می بایست حدود ۹ میلیون تا ۱۶ میلیون تومان بسته به جنس و کیفیت جک درب پارکینگ هزینه کنید، که از این میزان حدود ۱۵ الی ۲۰ درصد این هزینه مربوط به نصاب جک درب پارکینگ می شود.
در صورتی که میخواهید اقدام به نصب یا خرید جک درب پارکینگ برقی کنید توصیه می‌کنیم حتماً با توجه به هزینه قابل توجهی که این تجهیز دارد حتماً از برندهای معروف و دارای نمایندگی های کاملاً مشخص است خرید خود را انجام دهید و از یک نصاب معتبر استفاده کنید و صرفاً به تبلیغات محیطی برای نصب جک بسنده نکنید زیرا اکثر آنها تنها جوشکاران و آهنکاران محلی هستند که می‌خواهند اقدام به نصب جک درب پارکینگ کند .

سرویس و نگهداری جک پارکینگ

جک های پارکینگی مانند آسانسور و سایر تجهیزاتی که عملیات مکانیکی و الکتریکی را توأمان با همدیگر دارند لازم است که سرویس های ماهانه بر روی آنها حتما انجام شود، البته جک پارکینگ مانند آسانسور خیلی نیازمند سرویس های ماهانه منظم نمی باشد زیرا مستقیم با جان انسان در ارتباط نیست و از نظر نظام مهندسی جمهوری اسلامی ایران الزامی بر این مورد نیست ولی بهتر است شما با یک نصاب جک پارکینگ و یا یک شرکتی که خدمات سرویس و نگهداری جک پارکینگ را انجام می دهد در ارتباط باشید تا به صورت منظم خدماتی که در راستای نگهداری جک های شما را می بایست انجام دهند انجام داده و در صورت نیاز به اقدام به تعمیر جک پارکینگ منزل شما کنند تا دچار هزینه‌های گران برای تعویض جک پارکینگ نشوید.
شرکت چشمان بیدار آریا با سابقه طولانی و تجربه بیش از صدها نصب جک پارکینگی در تهران مخصوصاً در غرب تهران آماده ارائه خدمات نصب جک پارکینگ و تعمیر جک پارکینگ منزل شما می باشد در صورت نیاز می توانید با مشاوران شرکت ما تماس گرفته تا بهترین خدمات در حوزه جک برقی پارکینگ را به شما ارائه دهیم .

سرویس و نگهداری جک پارکینگ

آیا نیــــــــــــاز به نصــــاب حرفــــه ای [جک درب پارکینگ دارید ؟