نصاب دوربین مداربسته

تعمیر دوربین مدار بسته

با ما تماس بگیرید ...

دوربین مداربسته مانند سایر تجهیزات الکترونیکی مانند گوشی موبایل، تلویزیون و رادیو احتمال خرابی دارند. بنابراین در صورتی که شما از دوربین مداربسته برای منزل خود استفاده می‌کنید همیشه باید نسبت به عیب یابی دوربین مدار بسته و یا تعمیر دوربین مداربسته خود آگاهی کامل داشته باشید.
بعد از نصب دوربین مدار بسته و گذشتن مدت زمانی ممکن است که دوربین مدار بسته شما دچار افت کیفیت و یا خرابی در قسمت های مختلف شود که ممکن است شما بهره‌وری خوبی از سیستم نظارتی خود نداشته باشید.
متداول ترین و عمده ترین مشکلات دوربین مداربسته، در قسمت‌های کانکتورها، کابل های ارتباطی و همچنین در قسمت هارد دستگاه ذخیره تصاویر دوربین مداربسته می باشد، توصیه می شود در صورت رخداد هر گونه مشکل به افراد متخصص در حوزه تولید مداربسته جهت تعمیر و رفع عیب سیستم حفاظتی و نظارتی خود اقدام نمایید.

خرابی دوربین مداربسته شامل چه مواردی است؟

متداول ترین و عمده ترین مشکلات دوربین مداربسته، در قسمت‌های کانکتورها، کابل های ارتباطی و همچنین در قسمت هارد دستگاه ذخیره تصاویر دوربین مداربسته می‌باشد.

رفع مشکل دوربین مداربسته تصویر ندارد

مرحله اول:  بررسی کردن ولتاژ ادابتور


در این مرحله با داشتن یک مولتی متر صحت عملکرد ادابتور را باید چک کنید، ابتدا باید ولتاژ ورودی به ادابتور بررسی کنید که آیا 220 ولت در ورودی ادابتور وجود دارد یا نه؟
در صورتی که ولتاژ 220 ولت در ورودی آدابتور وجود داشت، باید خروجی ادابتور را چک کنید. ادابتور دوربین مداربسته باید خروجی 12 ولت داشته باشد. در صورتی که ولتاژ خروجی ادابتور کمتر از 12 ولت باشد، آنگاه حتما مشکل از آدابتور است و شما میبایست آدابتور معیوب را تعویض نماید.
در صورتی ولتاژ ادابتور درست بود، باید سایر موارد زیر را مورد بررسی قرار بدهید.

مرحله دو: بررسی اتصالات


یکی دیگر از دلایل خرابی دوربین مداربسته سیم کشی نامناسب و غیر اصولی میباشد کابل مورد نیاز برای دوربین مداربسته باید مغزی مس با قطر حداقل 0.7 میلیمتر را داشته باشد و تعداد رشته های شیلد نیز میبایست حداقل 96 رشته انتخاب شود.
در این مرحله شما باید کانکتور های دوربین (BNC) را مورد بررسی قرار دهید، این اتصالات به مرور زمان دچار خرابی میشوند و برای سرویس دوربین مداربسته حتما لازم است که تمام اتصالات مورد بررسی قرار و لحیم کاری مجدد قرار بگیرد.

زمان تعمیر دوربین مداربسته

برای این که تعمیر دوربین مداربسته (CCTV Repair Guide) ما را از سایر کارها امورات باز ندارد، حفظ و نگهداری منظم دوربین مداربسته موجب خواهد شد که بتوانید از آن در بلندمدت استفاده کنید. توصیه می شود که حداقل یک بار در ماه به دوربین مداربسته رسیدگی کنید. حفظ و نگهداری منظم موجب خواهد شد که کارایی و عملکرد دوربین ها بالا باشد. توصیه می شود که تکنسین، دوربین مداربسته شما را چک کند تا مواردی را که شما هنگام نگهداری از یاد برده بوده بودید را کنترل کند.

برای تعمیر دوربین مداربسته چه تخصصی مورد نیاز است؟

تعمیر دوربین مداربسته با توجه به وابستگی به دانش الکترونیک و کامپیوتر دارای سختی و پیچیدگی خاصی است و تمام تعمیرگاه دوربین مداربسته باید دارای افراد متخصص و دارای تجربه و دانش کافی در حوزه سیستمهای حفاظتی و نظارتی را دارد.
یک تعمیرکار دوربین مداربسته باید نسبت به موارد زیر دانش و آشنایی کامل داشته باشد:
– آشنایی با قطعات الکترونیک
– آشنایی با کامپیوتر و شبکه کامپیوتری
– آشنایی با عملکرد انواع دوربین مداربسته
– آشنایی با زبان انگلیسی
– آشنایی با روشهای لحیم کاری SMD و CPU
– روشهای نویز یابی و رفع نویز دوربین مداربسته
– نصب دوربین مداربسته
– آشنایی با هارد دیسک و ریکاوری
– آشنایی به DSP و FPGA برای پروگرام کردن DVR
همچنین علاوه بر دانشهای فوق یک تعمیرگاه دوربین مداربسته باید تجهیزات و ادوات لازم برای تعمیر دوربین مداربسته چرخشی را که یک فرآیند مکانیکی را نیز در خود دارد را نیز باید در اختیار خود داشته باشد.
تعمیر دوربین IP نیز نیازمند تخصص و تجهیزات شبکه و کامپیوتری را دارد مثلا برای تعمیر دوربین POE باید حتما نسبت به تکنولوژی POE و ساختار عملکذد آن دانش کافی را داشته باشد.

راهنمای تعمیر دوربین مدار بسته

بررسی کابل برق …… بررسی همه طول کابل برق
بررسی اتصال دوربین به دستگاه ضبط ….. لزوم بررسی اتصال دوربین به دستگاه ضبط تصویر
برد چراغ های LED….. تعویض چراغ های خراب
لنزهای دوربین….. تعویض لنزهای خراب
سنسور تصویر….. تعویض سنسور تصویر
برق …. تعویض برد برق
بررسی IP دوربین …. بررسی دوربین در داخل شبکه
بررسی نام کاربری و رمز عبور …. بررسی صحیح بودن نام کاربری و رمز عبور
بروزرسانی نرم افزار دوربین …. لزوم بروز رسانی نرم افزار دوربین
راه اندازی مجدد دوربین …. راه اندازی مجدد و انتظار ۱۰ – ۲۰ ثانیه راه اندازی مجدد دوربین
تنظیم مجدد کارخانه ای دوربین …. آخرین راه حل تنظیم درست و دقیق دوربین

فهرت مطالب

تعمیرگاه دوربین مدار بسته

تعمیر دوربین مدار بسته دارای ریزه کاری اساسی است و شما باید در انتخاب تعمیرگاه دوربین مداربسته بسیار دقت کنید، زیرا رفع عیب دوربین مداربسته و راه اندازی یک سیستم معیوب دوربین مداربسته بسیار کار بسیار تخصصی است و باید برای رفع مشکلات دوربین مداربسته خود یک تعمیرگاه معتبر را انتخاب کنید.
شرکت چشمان بیدار آریا، اولین تعمیرگاه دوربین مداربسته را در پاساژ امجد تهران در سال 1383 تاسیس کرده و تا اکنون با راه اندازی دو شعبه دیگر در پاساژ علاالدین2 و پاساژ یگانه در تهران بزرگترین مرکز تعمیر دوربین مداربسته در ایران است و شما میتوانید با خیال راحت بهترین مکان برای تعمیر دوربین خود را انتخاب کنید.

تعمیرات دوربین مداربسته با کادری مجرب و تجهیزات به روز، یکی از قدیمی‌ترین و مجهزترین تعمیرگاه های دوربین مداربسته در کشور آمادگی تعمیر دستگاه هایی مانند دوربین مداربسته، اسپیددام، DVR  و NVR شما مشتریان عزیز در کمترین زمان و با بهترین کیفیت را دارد.

مرکز تعمیرات دوربین مداربسته دارای مجوز فعالیت از اتحادیه دستگاه های مخابراتی، گواهینامه ی ایزو ISO9004، ISO10004 و ISO10002، مجوز خدمات از سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده و سبقه ی طولانی (واقعی) در زمینه ی خدمات و تعمیرات دوربین مداربسته دارد. فروش و پخش قطعات اصلی و ابزارآلات تعمیرات دوربین مداربسته، فایلهای فلش DVR و تعمیر دوربین مداربسته برای همکاران، تعویض هارد، فراموشی رمز دی وی ار و … تنها گوشه ای از خدمات تخصصی است که در تعمیرگاه دوربین مداربسته آریا به شما ارائه می‌شود.

در صورتی که رمز دوربین مداربسته خود را فراموش کرده اید میتوانید با ما تماس بگیرید تا سریع این مشکل شما را حل کنیم.

لیست تعمیر دوربین مداربسته

کابل برق دوربین را به دقت بررسی کنید. دقت کنید که بخشی از کابل ، شکسته یا گره نخورده باشد. چراغ های LED دوربین را نیز چک کنید. برق دستگاه را نیز کنترل کنید. اکثر دوربین ها با برق کار می کنند و باتری در عملکرد دستگاه تاثیری ندارد.

بررسی اتصال دوربین به دستگاه ضبط یا کامپیوتر، پینگ نامیده می شود. توصیه می شود که نحوه کار دوربین را با کامپیوتر بررسی کرده و با مرورگر کامپیوتر، عملکرد آن را به دقت بررسی کنید.

تعویض برد چراغ های LED کار پیچیده ای نیست. بعد از باز کردن پشت دوربین می توانید به مدار IR دسترسی داشته باشید. کابل های رنگی را به دقت از مدار قطع کنید.

لنز دوربین می تواند ثابت یا متحرک باشد. برای تعویض لنز دوربین لازم است که برد IR را جدا کرده و به لنز دسترسی پیدا کنید. لنز ثابت را می توانید به راحتی تعویض کنید.

سنسور تصویر، باعث می شود که تصویر به درستی نشان داده شود. لنز به صورت یک شیشه مربع یا مستطیل شکل است. شما با برداشتن مدار IR می توانید به لنز دسترسی پیدا کنید. بعد از برداشتن این مدار می توانید به لنز دوربین دسترسی داشته باشید. اگر لنز به منبع برق متصل شده باشد لازم است که آن را از منبع برق جدا کنید.

مهم ترین بخش دستگاه است و همه بخش های دوربین با برق کار می کنند. هر گونه اشکالی در آن موجب خواهد شد تا دوربین شما به درستی کار نکند. لازم است که تمامی قسمت های برد برق را به دقت کنترل کنید تا نسبت به عملکرد درست و دقیق و کارکردن آن اطمینان حاصل کنید.

دوربین های IP آدرس اینترنتی مشخصی دارند در صورتی که یکی از آن ها را به اشتراک گذاشته اید می توانید به همان آدرس یا سایر آدرس ها دسترسی داشته باشید.
بررسی نام کاربری و رمز عبور شبکه – نام کاربری و رمز عبور شبکه خود را به دقت کنترل کرده و در صورتی که آن ها را اشتباه وارد کرده باشید، تصحیح کنید. می توانید در صورتی که رمز خود را اشتباه وارد کرده باشید،

بروزرسانی دوربین بسیار مهم است و برای این کار می توانید به صفحه VMS مراجعه کرده و نرم افزار دوربین خود را بررسی کنید.
راه اندازی مجدد دوربین – دوربین مداربسته را از نو راه اندازی کنید. دوربین را خاموش کنید. بعد از ۱۰ تا ۲۰ ثانیه دوباره راه اندازی خواهد شد.بررسی نام کاربری و رمز عبور شبکه – نام کاربری و رمز عبور شبکه خود را به دقت کنترل کرده و در صورتی که آن ها را اشتباه وارد کرده باشید، تصحیح کنید. می توانید در صورتی که رمز خود را اشتباه وارد کرده باشید،

بروزرسانی دوربین بسیار مهم است و برای این کار می توانید به صفحه VMS مراجعه کرده و نرم افزار دوربین خود را بررسی کنید.
در صورتی که همه گزینه ها را امتحان کرده باشید و هنوز دوربین شما درست نشده در این صورت لازم است که دوربین را با تنظیم کارخانه ای دوباره راه اندازی کنید.
در صورتی که همه گزینه ها را امتحان کرده باشید و هنوز دوربین شما درست نشده در این صورت لازم است که دوربین را با تنظیم کارخانه ای دوباره راه اندازی کنید.
با انجام این کار تمامی تنظیمات شخصی شما از بین رفته و دوباره تنظیمات کارخانه ای در دوربین برقرار خواهد شد. ممکن تنظیماتی را انجام داده باشید که مانع عملکرد درست دوربین شده باشد. برای تنظیم مجدد کارخانه ای، با گیره کاغذ، سوراخی پشت دوربین فشار داده و دوباره تنظیم کنید. در صورتی که با انجام این کارها، دوربین شما به درستی کار نمی کند، آن را به تکنسین دوربین مراجعه کنید.

تعمیرکار دوربین مدار بسته

لازم بذکر است که با استفاده از توانمندی های تعمیرکار دوربین مداربسته فروشگاه آریا شما می‌توانید به راحتی سیستم نظارتی خود را در محل تعمیر نماید. جهت مشاوره رایگان و ارتباط مستقیم با تعمیرکار دوربین مدار بسته با شماره‌های درج شده داخل سایت تماس بگیرید.