تعمیر دزدگیر منزل

تعمیر دزدگیر منزل

تعمیر دزدگیر منزل

از مهم ترین فواید نصب سیستم دزدگیر ، در منزل ، آرامش خاطر شماست، زیرا این باعث می شود که شما مطمئن شوید که اگر فردی قصد ورود غیرمجاز به منزل و آپارتمان شما را داشته باشد، به مالک و یا پلیس اطلاع داده می‌شود و این جز اصلی ترین و کمترین مزایایی است که نصب دزدگیر در منزل در اختیار شما قرار می‌دهد ولی دزدگیر اماکن باید به درستی کار کنند و در صورت خرابی باید تعمیر دزدگیر منزل را به بهترین تیم تخصصی بسپارید.

شایع‌ترین علل بروز اختلال در عملکرد سیستم دزدگیر اماکن

تمام تجهیزات الکترونیکی علی الخصوص سیستمها دزدگیر اماکن و منزل ممکن است خراب شوند و برای رفع عیب و تعمیر آن نیازمند تعمیرگاه دزدگیر اماکن می باشیم، برای همین است که تعمیر دزدگیر منزل جز اساسی در خدمات دهندها و کسانی است که نصب دزدگیر منزل را انجام میدهند توانایی تعمیر دوربین مداربسته را نیز در تعمیرگاه دوربین مداربسته دارا هستند.

ولی لازم است که شایع ترین علل بروز اختلال در عملکرد سیستم های دزدگیر اماکن را بدانید (تا در صورتی که دچار خرابی شد بتوانید نسبت به تعمری دزدگیر منزل خود اقدام نمایید) این علل عبارتند از:

  • خرابی در سنسور ها و چشمی های دزدگیر منزل
  • خراب شدن باطری بک آپ دزدگیر
  • خرابی آژیر
  • عدم کارکرد درست ریموت کنترلر

تمامی موارد بالا باعث خواهد شد تا دزدگیر اماکن به درستی کار نکند و این موضوع را باید با کسی که اقدام به نصب دزدگیر منزل شما کرده است در میان بگذارید تا به شرکت چشمان بیدار آریا بیاورد و اقدامات تعمیر و راه اندازی آن را دارا می باشد.

تعمیر دزدگیر منزل

تعمیر دزدگیر منزل

چگونه مشکلات دزدگیر اماکن را شناسایی کنیم؟

برای بررسی مشکل و تعمیر دزدگیر منزل اولین گام شناسایی علت اصلی مشکل است. هنگام عیب‌یابی دزدگیر منزل باید بر حسب مورد، قسمت‌های مختلف سیستم، شامل باتری‌ها، کنترل‌پنل ، حسگرها، و زنگ یا آژیر بررسی شوند. هنگام نصب نیز اتصالات کابل، شایع‌ترین منبع بروز اشکالات هستند. دزد گیرها نیز مانند تمام وسایل الکترونیکی دیگر ممکن است طی مرور زمان و عوامل فیزیکی دچار ایراداتی شوند. اما خوب همیشه نگرانی هایی از بابت افرادی که جهت نصب دزدگیر منزل یا شرکت‌ها اعزام می شوند، وجود دارد. هزینه تعمیر دزدگیر اماکن به طور مثال هرچه دزدگیر ساده‌تر باشد طبعاً قیمت نصب دزدگیر خانه نیز کمتر می‌شود. معمولاً هزینه نصب دزدگیر منزل‌هایی که امکان تماس با پلیس یا کاربران خود را فراهم می‌کند بیشتر از سایر مدل‌ها است. همچنین هزینه نصب دزدگیر سیم کارتی نیز ارتباط مستقیمی با متراژ مکان موردنظر دارد زیرا چشمی و سنسورهای بیشتری در فضاهای وسیع‌تر باید نصب شوند، که همواره قیمت نصب دزدگیر منزل را تغییر می‌دهند.

برای اینکه بتوانیم مشکلات زددگیر اماکن را شناسایی کنیم باید مراحی را طی کنیم که عبارتند از :

  • بررسی صحت عملکرد سنسورهای دزدگیر
  • بررسی سالم بودن باتری دزدگیر
  • قطع نبودن سیم کشی های انجام شده
  • شارژ داشتن سیم کارت داخلی دزدگیر منزل

هرچند در نظر داشته باشید که تعمیر دزدگیر منزل نیازمند تخصص و تجربه میباشد که میتوانید در شرکت چشمان بیدار آریا بهترین تیم را به منظور تعمیر و رفع عیب دزدگیر منل خود داشته باشید.

اهمیت نصب دزدگیر منزل

برقراری امنیت منزل مسکونی یکی از مهم‌ترین موضوع‌هایی می‌باشد که دغدغه امروز افراد می‌باشد. چرا که منزل به عنوان مکانی برای زندگی از اهمیت بالایی برخوردار است. افراد در بسیاری از مواقع اشیای قیمتی خود را در منزل‌هایشان نگه‌داری می‌کنند. علاوه بر آن اسباب و وسیله‌های خانه نیز ارزش بسیار بالایی دارند. به همین دلیل همواره تلاش برای ایجاد امنیت و حفظ آسایش منزل  زیاد می‌باشد. از جمله کارآمدترین و بهترین وسیله‌ها برای ایجاد حس امنیت در منازل خرید و نصب دزدگیر می‌باشد. دزدگیر منزل به عنوان یکی از کارآمدترین تکنولوژی‌های امروزه بشر شناخته می‌شود. این وسیله در گوشه‌ای از خانه نصب شده و در صورت رخ  دادن هر گونه اتفاق غیر عادی صاحب خانه را خبر می‌کند. در نتیجه خیلی سریع می‌توان اقدامات لازم را انجام داد و از هر گونه اتفاق ناخوش‌آیندی پیشگیری کرد. مثل هر وسیله الکترونیکی دزدگیر‌ها نیز دارای انواع مختلفی می‌باشند. هر یک از این دزدگیرها باید با توجه به نیاز و انتظارات کاربر از آن خریداری و نصب شود. توجه داشته باشید که هیچ یک از این دزدگیرها نسبت به دیگری برتری ندارد.شاید تا به حال این مشکل برای شما نیز پیش آمده باشد که متوجه وجود برخی مشکلات دزدگیر اماکن خود شده باشید و راه چاره ای برای آن پیدا نکنید.

سنسور دزدگیر اماکن

سنسور دزدگیر اماکن

آموزش تعمیر دزدگیر اماکن در چند قدم ساده

هنگام اتصال کابل‌ها،  باید مطمئن شوید و اطمینان حاصل کنید که تمام رشته‌های کابل حتما در داخل یا زیر قرار گرفته باشند و پیچ به صورت امن نصب شده است. کابل‌ها را زیر فرش‌ها یا کفپوش‌های چوبی اجرا نکنید، زیرا به مرور زمان و با راه رفتن از روی آن‌ها دچار ساییدگی خواهند شد.در هنگام نصب و تعمیر دزدگیر منزل باید به چند پارامتر از قبیل میزان بودجه مصرفی، نکات مورد انتظار از یک نصاب دزدگیر اماکن و ارائه کار با کیفیت توجه نمود.

خرابی قطعات دزدگیر از مهمترین عوامل تأثیر گذار بر قیمت آن می‌باشد زیرا باتوجه به نوسانات بازار و تاثیر آن در هزینه قطعات با افزایش روز افزون قیمت روبرو هستیم. همچنین نوع برند و مدل دزدگیر اماکن و منزل هم از عوامل تاثیر گذار می باشد.از پرکاربردترین سیستم های امنیتی مورد استقبال مردم می توان دزدگیر پارادوکس، کلاسیک و هگزا را برشمرد که گاهی برخی از لوازم جانبی آنها نیاز به تعمیر و یا نصب دارند. سنسورها از وسایلی هستند که همراه با دزدگیر خریداری شده نیاز به نصب دارند؛ از جمله ی آنها می توان به سنسور خطی اشاره کرد. اگر برقراری ارتباط میان سنسور ها و آژیر ها، و یا میان سیستم مرکزی و آژیر ها به درستی صورت نگرفته باشد ممکن است آژیر خطر نتواند به سرعت اطلاع رسانی خود را انجام دهد.

زمانی که تعداد سنسور های سیستم امنیتی کافی نباشد، این احتمال به راحتی ممکن می‌شود که دزدگیر اماکن شما نتواند به خوبی موارد مشکوک را شناسایی کند و به شما گزارش دهد.البته نکته ی مهم این است که در برخی موارد، مشکل از تعداد حسگر ها نیست؛ بنابراین، بهتر است قبل از شک کردن به کافی بودن یا نبودن تعداد سنسور ها، از سالم بودن قطعات هر سنسور و عملکرد مناسب آن مطمئن شوید.

پس از اتصال کابل ها، نوبت به سیم کشی سیستم میرسد. سیم ها به دلیل این که رابط و واسطه ی جابجا شدن اطلاعات مختلف در سیستم دزدگیر هستند از اهمیت بالایی برخوردار هستند.اگر زمان زیادی از نصب سیستم دزدگیر اماکن شما گذشته است و احتمال می‌دهید که سیم ها دچار فرسایش و کهنگی شده باشند بهتر است نسبت به بررسی دقیق و تعویض آن ها اقدام کنید. در برخی از مواقع، ممکن است حوادث طبیعی مانند زلزله نیز باعث پاره شدن و قطعی سیم ها شوند.

در این مورد احتمال رخ دادن این موضوع وجود دارد که تنظیمات اولیه ی سیستم دزدگیر شما دچار مشکل شده باشد. پیش از هر گونه اقدامی این احتمال را در سیستم مرکزی دزدگیر خود بررسی کنید.اگر چنین اتفاقی افتاده باشد، بهتر است با کمک دفترچه راهنمای مسئول و پس از مشورت با یک فرد متخصص و باتجربه، نسبت به اصلاح کردن تنظیمات سیستم دزدگیر اماکن خود اقدام کنید. بر اساس نوع منبع انرژی ریموت‌ها باید به این موضوع توجه کنید و آن را بررسی کنید. اگر باتری ریموت کنترل ها تمام شده باشند می توان این موضوع را به راحتی حل کرد.

اگر برقراری ارتباط میان سنسور ها و آژیر ها، و یا میان سیستم مرکزی و آژیر ها به درستی صورت نگرفته باشد ممکن است آژیر خطر نتواند به سرعت اطلاع رسانی خود را انجام دهد. کم یا زیاد بودن صدای آژیر خطر دزدگیر ها می تواند به ضعیف شدن باتری یا منبع انرژی دزدگیر(Powe supply) اشاره داشته باشد. این را نیز در نظر داشته باشید که مشکلات بلندگو نیز می‌تواند در میزان صدای آن تاثیر گذار باشد.

تماس با ما

در صورت نیاز به خدمات تعمیر دزدگیر منزل در محل میتوانید با شرکت چشمان بیدار آریا به شماره تلفن 66762449 تماس بگیرید تا بهترین تیم را علاوه بر نصب دزدگیر منزل برای تعمیر نیز داشته باشید، شرکت چشمان بیدار آریا دارای سابقه طولانی در حوزه نصب و تعمیر انواع سیستم های حفاظتی و نظارتی در سطح شهر تهران می باشد.

دسته بندی :

تاریخ انتشار :

فهرست محتوا

دیدگاه

Comments are closed.