بزرگترین و کوچکترین دوربین مدار بسته

بزرگترین و کوچکترین دوربین مدار بسته

بزرگترین و کوچکترین دوربین مدار بسته

بزرگترین و کوچکترین دوربین مدار بسته دنیا

کوچکترین دوربین مداربسته:

یکی از جذاب ترین موارد در دوربین های مدار بسته دوربین های بسیار ریزی هستند که کاربردهای متفاوتی را دارا می باشند. باید بدانیم که بکار بردن دوربین مداربسته به صورت مخفی  تخلف محسوب می شود و منع قانونی دارد ولی در این مقاله آموزشی میخواهیم بزرگترین و کوچکترین دوربین مدار بسته دنیا را به شما معرفی کنیم.

معمولا وجود دوربین مداربسته مخفی حساسیت های زیادی را ایجاد می کند. البته در شرایط خاص نصب و استفاده از دوربین مخفی که غالباً از کوچکترین دوربین مداربسته انتخاب می شوند، در صورت داشتن مجوز، مانعی ندارد.کوچکترین دوربین‌های مدار بسته یکی از ارکان سیستم‌های امنیتی و ضد سرقت هستند. ‌با پیشرفت و به روز شدن سیستم‌های امنیتی دوربین‌ها هم پیشرفت چشم‌گیری پیدا کردند. ممکن است در خیابان‌ها، ساختمان‌های مسکونی، فروشگاه‌ها و اماکن تجاری و اداری دوربین‌های مدار بسته متعددی را دیده باشید. این دوربین‌های وظیفه ضبط و نگهداری از وقایع روزمره در اماکن مختلف را دارند. اما دوربین کوچک نیز به مرور زمان در بین ابزارهای امنیتی جایگاه مناسبی به دست آورد.

این دوربین ها به علت کوچک بودن به راحتی در داخل و یا پشت یک وسیله قابل پنهان کردن هستند که باید بدانیم نصب دوربین مداربسته نیاز به مهارت خاصی دارد. امروزه دوربین های مدار بسته با اندازه های متفاوت و کیفیت های بالا تولید می شوند و هر یک از دوربین ها کاربرد خاص خودش را دارد، مگر اینکه برندهای متفاوت دوربین های یکسان تولید کنند. نصب دوربین مداربسته بیسیم  مداربسته از کوچکترین نوع دوربین های مداربسته است. این نوع دوربین مداربسته به قدری کوچک است که می توان آن را در وسیله ای جایگذاری کرد تا از دید عموم خارج باشد؛ مثل خودکار، دگمه لباس، لامپ، ساعت یا هر وسیله ی دیگر. اکثر دوربین های مخفی بیسیم هستند و باتری، منبع تغذیه آنهاست. برای ثبت اطلاعات از کارت حافظه SD استفاده می کنند یا اطلاعات را به گوشی یا دستگاه دیگری ارسال می نمایند.

کوچکترین دوربین های مداربسته به علت اندازه کوچکی که دارند قادر به دریافت تصاویر با کیفیت بالا نیستند و محققان آن را به خاطر قیمت ناچیزی که دارد به عنوان دوربین مداربسته یک بار مصرف معرفی کردند. ساخت و طراحی ابزارها، قطعات، چیپست‌ها و دستگاه‌ها در ابعاد ریز و کوچک یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های فناوری و تکنولوژی محسوب می‌شود. سیستم‌های امنیتی و ضد سرقت یکی از مهم‌ترین ابزارهایی‌اند که ابعاد آن‌ها روزبه‌روز کوچک‌تر و سبک‌تر می‌شود. دلیل این موضوع ایجاد قابلیت مخفی کردن ابزارهای امنیتی و ضد سرقت از دید سارقان است. 

مدلهای کوچکترین دوربین مدار بسته:

یکی از انواع جالب دوربین مداربسته تحت عنوان دوربین مخفی سوزنی شناخته می شود.معمولا برای نصب دوربین مداربسته بی سیم سوزنی سوراخی در سطحی کدر ایجاد کرده اما این دوربین مناسب برای شب و تاریکی نیست و تنها در روشنایی مورد استفاده قرار می گیرد.

اندازه این دوربین کاملا کوچک است و به همین خاطر قابلیت قرار گیری در اشیاء را دار. دوربین های سوزنی از نظر کیفیت مانند دوربین های مداربسته مدل های بولت، دام و صنعتی نیستند. به این مفهوم که ثبت تصاویر توسط آن ها با کیفیت مطلوبی انجام نمی شود. از این رو دوربین های سوزنی برای اماکن کوچک و با نور مناسب انتخاب مناسب تری است، زیرا قابلیت دید در شب را پشتیبانی نمی کند.

مدل دیگر  دوربین مداربسته تحت عنوان دوربین مخفی مینیاتوری شناخته میشود که دوربین مخفی مینیاتوری گران ترین دوربین مخفی است و دلیل آن کیفیت بالای این دوربین است. این مدل از کوچکترین دوربین های مداربسته بیشتر کاربرد شخصی و خصوصی دارد دارد زیرا تکنولوژی آن کاملا ساده است، این دوربین درعین سادگی کیفیت بالایی نیز دارد و قیمت آن ارزان تر از دیگر دوربین های مینیاتوری است. همینوطر باید بدانیم که ابعاد آن به حدی کوچک است که می توان آن را در هر پوششی جاساز کرد.

در نهایت باید به دوربین مداربسته آینه ای اشاره کنیم که این نوع  به نور حساس است پس باید نور مکان مورد نظر تنظیم گردد. طراحی جالبی  این مدل از دوربین این است که در پشت یک آینه جاساز شده است بنابراین بیینده در ظاهر آینه را می بیند و متوجه دوربین نخواهد شد. بنابراین لازم و بهتر است برای داشتن تصاویر مناسب و واضح نور محیط را تنظیم نمائید.. دوربین هالوژنی یا لامپی هم نوع دیگری است که دوربین مخفی را در داخل لامپ نصب می کنند.

بزرگترین و کوچکترین دوربین مدار بسته

بزرگترین و کوچکترین دوربین مدار بسته

 از موارد استفاده از کوچکترین دوربینهای مدار بسته می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کوچکترین دوربینهای مدار بسته برای مراقبت از کودکان سالمندان  مورد استفاده قرار می گیرد.

دوربین‌های کوچک قابلیت اتصال به کلاه، وسایل ورزشی و دوچرخه و موتورسیکلت را دارند. به همین علت می‌توان از این دوربین‌ها در حین انجام حرکات ورزشی و مسابقات استفاده کرد.

همچنین بالای صندوق فروشگاه و مراکز خرید جهت نظارت بر روند فعالیت مرکز استفاده می شود. جالب است بدانیم که برای محافظت از حیوانات میز استفاده می گردد. رصد و بررسیی و نظارت مخفی در منازل و محل کار.شناسایی سارقین  و برای موارد امنیتی بالا مورد استفاده قرار می گیرد.

کوچکترین دوربینهای مدار بسته که به دوربین مخفی و بند انگشتی نیز شناخته می‌شوند در ابتدا برای اهداف تحقیقاتی و علمی طراحی شدند. پس از موفقیت این دوربین در آزمایشگاه‌ها، مراکز علمی و مراکز نظامی از آن برای کاربردهای دیگری نیز استفاده شد. برای مثال این روزها دوربین‌های کوچک یکی از بخش‌های ضروری دزدگیر اماکن به شمار می‌رود.امروزه از دوربین‌های کوچک مخفی برای انجام عملیات‌های مخفی و نامحسوس استفاده می‌شود.

یکی از جالب ترین کاربردهای دوربین‌های کوچک استفاده از آن در خودرو به منظوری پیشگیری از سرقت است. با نصب یک دوربین مخفی کوچک در کنار دزدگیر خودرو به راحتی می‌توان از خودرو در برابر سارقین و آسیب‌های مختلف به ماشین جلوگیری کرد. از دوربین کوچک به‌عنوان دوربین دنده عقب می‌توان استفاده کرد.

همچنین با نصب این دوربین در قسمت‌های مخفی خودرو می‌توان به تامین امنیت خودرو و پیشگیری از سرقت آن کمک کرد. همه دوربین‌های کوچک مدار بسته با هدف تامین امنیت ساخته و خریداری می‌شوند. در بازار انواع متفاوتی از دوربین‌های کوچک وجود دارد که برای مصارف متعدد مانند مراقبت از افراد، وسایل و کنترل محیط پیرامون مورد استفاده قرار می‌گیرند. دوربین کوچک کنترل از راه دور نیز یکی از صدها انواع دوربین است که به راحتی قابل مخفی شدن برای پیشگیری از اتفاق‌های ناخوشایند است.

مواردی که باید هنگام نصب کوچکترین دوربین های مداربسته در نظر گرفت:

باید دقت کافی را داشته باشیم که دوربین مدار بسته را طوری پنهان نمایید که توجه بیشتری را به سوی خود جلب نکنند.دوربین مداربسته را به طور قابل ملاحظه ای بالاتر یا پایین تر از سطح چشم نگه دارید.

از یک شخصی بخواهید دوربینی را که نصب کرده اید را پیدا کند اگر توانست محل آنرا عوض نمایید.

سعی نمایید از بهترین و کوچکترین دوربین مخفی بی سیم رم خور حافظه دار استفاده نمایید.

قدرت و توان دید در شب کوچکترین دوربین مداربسته بسیار ضعیف است در واقع این دوربین های مداربسته  قابلیت دید در شب را ندارند.زیرا که در صورت داشتن چنین قابلیتی، مخفی کردن این دوربین کار ساده ای نخواهد بود. در نتیجه تصویر این دوربین در محیط های کم نور چندان مناسب نیست و نصب این دوربین را در محیط هایی با نور مناسب توصیه می کنند.

 

بزرگترین دوربین مدار بسته :

امروزه انواع دوربین های مداربسته با توجه به شرایط محیطی و نیاز افراد متفاوت است و بیشتر این دوربین ها برای نظارت و کنترل اماکن داخلی و خارجی استفاده می شود.دوربین های کیس بزرگ از دسته بزرگترین دوربین های مدار بسته به شمار می آند.

بزرگترین دوربین مدار بسته مانند سایر دوربین های مداربسته به وجود آمده است که  به عنوان یک عامل بازدارنده نظارتی این امکانرا فراهم کند که بدون نیاز به حضور در یک محل بتوان آنجا را در رویت نمود و رویداد ها را باکمترین خطا ثبت و ضبط و از داده های اطلاعاتی آن در زمان ضرورت بهره برداری کرد. تامین امنیت محل زندگی و وسایلی مانند خودرو موضوع بسیار مهمی است که نمی‌توان از آن غافل شد. با وجود آمار بالای سرقت انتخاب یک سیستم امنیتی ضد سرقت نیاز به اطلاعات به‌روز و کاربردی دارد.

بزرگترین و کوچکترین دوربین مدار بسته

بزرگترین و کوچکترین دوربین مدار بسته

 ویژگی بزرگترین دروبین مداربسته:

بزرگترین دوربین مدار بسته از نوع دوربین های ثابت می باشد و باید گفت که متاسفانه قابلیت چرخش در زاویه های مختلف در آنها وجود ندارد.از نقاط ضعف برخی از بزرگترین دوربین های مداربسته این است که  فاقد میکروفن داخلی بوده و در صورتی که ضرورتی برای صدا برداری تصویر وجود داشته باشد باید از میکروفون های خارجی برای صدا برداری استفاده نمود. بزرگترین دوربین های مداربسته اصولاً ضد آب بوده و با خیال آسوده می توان از آن در محیط های مختلف بهرمند شد.

این دوربین دارای بورد 2035 و برد فولهان می باشد که به وسیله آن تصاویر را از طریق لنز دوربین دریافت کرده و به سیگنال الکتریکی تبدیل می کند.یکی دیگر از مهمترین ویژگیهای این مدل قابلیت دید در شب این دوربین است که به وسیله  صفحات  کوچکی حول لنز دوربین ایجاد می شود.

دوربین کیس بزرگ سنگین بدنه فلزی مستحکم کیفیت 1080P فول اچ دی از نوع AHD می باشد. در در شب 40-50 متردر فاصله 10 متری در شب با روشنایی محدود در محیط پلاک خودرو را میتوان خواند این دوربین از نوع آنالوگ می باشد(البته اگر توسط مهندسین شرکت چشمان بیدار آریا اقدام به نصب و راه اندازی دوربین مداربسته کرده باشید) . وعبارت AHD در واقع نام یک تکنولوژی تقریبا نو ظهور در سیستم های نظارت تصویری است که مخفف عبارت Analogue high definition به معنی آنالوگ با کیفیت است.

بزرگترین و کوچکترین دوربین مدار بسته

بزرگترین و کوچکترین دوربین مدار بسته در ایران

دسته بندی :

تاریخ انتشار :

فهرست محتوا

دیدگاه

Comments are closed.