اهمیت نصب دوربین مدار بسته در کشورهای اروپایی

اهمیت نصب دوربین مدار بسته در کشور های اروپایی

اهمیت نصب دوربین مدار بسته در کشورهای اروپایی

اهمیت نصب دوربین مدار بسته در کشورهای اروپایی

احساس امنیت و وجود یک ناظر یک مقوله بسیار ضروری و مهم در تمامی حوزه‌های زندگی و کار مردم است و در گرو تمام مسائلی است که جان و مال آن‌ها را تهدید می‌کند. انواع جرائم که ناشی از عدم امنیت است امروزه به یکی از حادترین و شایع‌ترین مشکلات جامعه تبدیل شده است و تمام کشورهای اروپایی اهمیت نصب دوربین مدار بسته در کشورهای اروپایی را به صورت خیلی دقیق و مطابق با استانداردهای روز دنیا درک و اجرا میکنند.

در این مقاله آموزشی(اهمیت نصب دوربین مدار بسته در کشورهای اروپایی) میخواهیم با هم در مورد اهمیت نصب دوربین مدار بسته به صورت ویژه با هم صحبت کنیم تا بتوانیم بهترین انتخاب را در زمان خرید دوربین مداربسته داشته باشیم.

اهمیت وجود دوربین مداربسته در جامعه

با در نظر گرفتن شرایط اجتماعی و نیاز مبرم به تأمین امنیت، ناظر تصویری و همچنین بالا رفتن آگاهی و دانش مردم استفاده از این سیستم امنیتی به سرعت همه‌گیر شده است. در دو دهه اخیر استفاده از دوربین‌های مداربسته در نقاط مختلف کشور بسیار رواج پیدا کرده است به‌ گونه‌ای که امروزه تقریباً تمام محیط‌های مسکونی و محیط‌های عمومی، محیط‌های آموزشی و اداری و سایر ارگان‌ها از این سیستم‌ها استفاده می‌کنند(اهمیت نصب دوربین مدار بسته در کشورهای اروپایی خیلی زیاد است).

جالب است که بدانیم سالهاست که اهمیت نصت و استفاده از دوربین مداربسته در همه فضا ها اغلب کشورهای اروپایی و آمریکا مدت‌های امری متداول تبدیل شده است. امروزه بعید است که ساختمان، دفتر کار یا شرکتی معتبری را پیدا کنید که از دوربین مداربسته استفاده نکند زیرا همه با اهمیت نصب دوربین مدار بسته در کشور های اروپایی آشنا شده اند و وجود دوربین مداربسته چز اصلی زندگی آنها شده است و آنها اهمیت نصب دوربین مدار بسته در کشورهای اروپایی را به خوبی درک کرده اند.

اما با این حال برخی افراد همچنان در مورد اهمیت نصب دوربین مدار بسته در کشورهای اروپایی با تردید مواجه هستند، اهمیت نصب و حضور دوربین‌های مداربسته‌ در زندگی جامعه اروپایی به قدری است که  که لحظه به لحظه زندگی و عبور و مرور مردم را ضبط و بررسی می‌کنند و راه حل مناسب برای مقابله با تروریسم و تهدیدات امنیتی و حفاظت جان مردم را فراهم می کند، اما عده‌ای از کارشناسان معتقدند که تعدد پرشمار این دوربین‌ها ضرورتی نداشته و تعداد بیش از حد آنها می‌تواند جامعه را نگران کرده و اثرات سوء داشته باشد. انگلیس به عنوان مادر کشورهای حاضر در اراضی بریتانیا، اصلی‌ترین نقطه استقرار دوربین‌های مداربسته نظارتی است و تمام انگلیسیها اهمیت نصب دوربین مدار بسته در کشور های اروپایی را میدانند و برای منزل و محل کل کار خود اقدام به نصب دوربین مدار بسته می کنند.

اهمیت نصب دوربین مدار بسته در کشور های اروپایی

اهمیت نصب دوربین مدار بسته در کشور های اروپایی

کاربردهای نصب دروبین مدار بسته در کشور های اروپایی

بزرگ ترین فایده دوربین مدار بسته در حفظ و کنترل امنیت اماکن است. اما با گسترش کیفیت و تکنولوژی این سامانه ها، دامنه استفاده آن ها گسترش فراوانی داشته است وکاربرد های آن به سامانه های حفاظتی محدود نبوده و از آن فراتر می رود و برای همین شما باید با کمک یک نصاب دوربین مداربسته نسبت به شناسایی محلهای مورد نیاز خود اقدام به نصب دوربین مدار بسته نمایید.

راهکارهایی از قبيل راهکارهای پليسی ، نظامی، فضايی ،صنعتی ، کنترل ترافيک ، ارتباطات ويديويی، و تصوير برداری نامحسوس. ادارات بسیار زیادی در شهرهای مختلف وجود دارد. معمولا در ادارات اسناد و پرونده های بسیار مهمی وجود داشته و همین موضوع باعث شده تا امنیت ادارات نیز اهمیت بسیار زیادی پیدا کند(اهمیت نصب دوربین مدار بسته در کشورهای اروپایی به قدری زیاد است که همه اروپاییان اقدام به نصب دوربین مدار بسته میکنند). معمولا ادارات اغلب بسیار بزرگ بوده و نمی توان به راحتی بخش های مختلف آن را تحت نظر داشت.

با نصب دوربین مدار بسته که توسط یک نصاب دوربین مداربسته با تجربه انجام شود، در بخش های مختلف یک اداره، به راحتی می توان امنیت قسمت های متفاوت یک اداره را هم زمانی که اداره باز است و هم در زمان غیر اداری و تعطیلی ادارات، کنترل کرد. از زمانی که دوربین مداربسته وارد بازار شده خیلیها نصاب دوربین مداربسته شده اند ولی باید با بهترین تیم کار کنید تا اهمیت نصب دوربین مداربسته در ادارات بسیار زیادی از آن استقبال کرده اند و این موضوع باعث شده تا راحت تر و ارزان تر از سایر روش ها بتوانند امنیت یک اداره را تامین نمایند. ساختمان های تجاری شامل مغازه های بسیار کوچک تا هایپرمارکت ها یا بازارهای سرپوشیده و سایر مکان های بسیار بزرگ تجاری می باشند(اهمیت نصب دوربین مدار بسته در کشور های اروپایی مخصوصا در مناطق تجاری بسیار زیاد است).

این نوع ساختمان ها شاید بیشترین نیاز به نصب دوربین مدار بسته را داشته باشد زیرا مردم با اهمیت نصب دوربین مدار بسته در کشورهای اروپایی آشنا هستند. معمولا محصولات بسیار زیادی در ساختمان های تجاری برای عرضه به مشتریان وجود دارد. ممکن است گاهی اجناس بسیار گران قیمتی وجود داشته باشد که سرقت هر کدام از آنها مشکلات عمده ای را برای برای صاحب فروشگاه به دنبال داشته باشد. با استفاده از دوربین مداربسته به راحتی می توان مشتریان را کنترل کرده تا فردی با قصد سوء نتواند آسیب مالی به صاحب فروشگاه وارد نماید.همچنین در کشورهای اروپایی استفاده نامحسوس از دوربین های مخفی نیز بسیار رواج یافته است.

بعنوان مثال می توان به دوربین های دستگاه های خود پرداز(که نیاز به نصاب دوربین مداربسته متخصص دارد) اشاره کرد که برای شناسایی جرایم کاربرد دارد.آخرین تحقیقات آماری از شهر های بزرگ آمریکا و انگلستان نشان می دهد بعد از نصب دوربین های مداربسته در پارکینگ ها 51 درصد از تعداد جرایم کاسته شده است. در فرودگاه ها میزان کاهش جرایم 23% و در سایر مراکز عمومی روی هم رفته این مقدار 7% بوده است.

نصب دوربین مداربسته در ایران

نصب دوربین مداربسته در ایران

نصب دوربین مداربسته در ایران

اهمیت نصب دوربین مدار بسته در کشور ما یعنی ایران(در مقابل اهمیت نصب دوربین مدار بسته در کشورهای اروپایی خیلی زیادتر است) به قدری است که در جلوگیری از رخ دادن حوادث یا کنترل کردن مکان در مرکزهای حمل و نقل عمومی  نقش به سازیی ایفا کرده است و همه مراکز مهم اقدام به نصب دوربین مدار بسته کرده اند. بطور مثال در متروها از دوربین مداربسته برای کنترل درهای ورود و خروج مسافران به منظور اطمینان از اینکه مسافر از در عبور کرده است و یا موارد مشابه آن در اتوبوس ها و قطارهای شهری (ایرانیها برای امنیت خود حتی بیشتر از اهمیت نصب دوربین مدار بسته در کشورهای اروپایی برای نصب دوربین قائل شده اند).

نصب دوربین مدار بسته در خودرو های ایرانی، راننده را کمک می کند تا هنگام دنده عقب رفتن، با اشیا و یا افراد برخورد نکند. هم چنین از  دوربین مداربسته به منظور نظارت بر کارمندان کارفرما می تواند به منظور نظارت بر ایمنی کارکنان و بررسی عملکرد صحیح آن ها، دوربین مدار بسته را در محیط کار نصب کند. لازم به ذکر است که نصب دوربین مداربسته در ساختمان های اداری و کاری، باید با آگاهی کارمندان انجام گیرد و حقوق انسانی رعایت شود. دوربین های نظارتی نصب شده در این شهر باعث شده که میزان تخلف رانندگان کاهش یابد. اهمیت نصب دوربین مدار بسته در کشورهای اروپایی به حدی است که  از زمان افزایش تعداد این دوربین ها در سطح شهر، هنگام عبور از خط عابر پیاده احساس امنیت داشته و دیگر از زیر گرفته شدن توسط خودروهای قانون شکن واهمه ندارد. امروزه از دوربین های مداربسته برای حفاظت و نظارت از محیط‌هایی استفاده می‌شوند که نیاز به کنترل دارند مثل : مبادی پرتردد و پرخطر، موزه‌ها، فروشگاه‌ها، زندان‌ها، فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های مترو و راه آهن، بیمارستان ها، مدارس، ساختمانهای مسکونی، کارخانه ها و مراکز صنعتی، مراکز خرید، اتوبانها و… از جمله مراکز و محیط هایی هستند که با نصب دوربین مدار بسته به کنترل و نظارت تصویری دقیق تری دست یافته اند.

سالهاست که در کشورهای اروپایی به کارگیری دوربین مداربسته در مجتمع های ورزشی، تفریحی، مناطق توریستی، رستوران ها و… باعث شده مردم احساس امنیت بیشتری داشته باشند. زیرا می دانند که در صورت بروز حادثه، پلیس می تواند از تصاویر دوربین مداربسته استفاده کرده و مجرم را شناسایی کند.کاربرد اصلی و عمده دوربین‌های مداربسته در سیستم‌های حفاظتی است اما کاربردهای آن به سیستم‌های حفاظتی محدود نبوده و از آن فراتر می‌رود.بنابراین بین تعداد دوربین ها و احساس امنیت در بین شهروندان و کاهش آمار جرم و جنایت و امنیت رابطه مستقیمی وجود دارد(اهمیت نصب دوربین مدار بسته در کشورهای اروپایی را درک کنید).

نصب دوربین مدار بسته

نصب دوربین مدار بسته

بهترین شرکت برای نصب دوربین مداربسته در تهران

در صورتی که قصد نصب دوربین مداربسته توسط یک نصاب دوربین مداربسته متخصص را دارید به شما توصیه می‌کنیم تا با تماس با مشاوران شرکت چشمان بیدار آریا بتوانید بهترین خدمات را در زمینه نصب و راه اندازی دوربین مداربسته را از ما دریافت کنید زیرا ما تمامی محصولات و خدمات خود را به مدت دو سال گارانتی واقعی می کنیم، راه های تماس با ما عبارت است از 66762449 و همچنین 09122889346 میباشد.

در این مقاله آموزشی در مورد اهمیت نصب دوربین مدار بسته در کشورهای اروپایی صحبت کردیم تا بدانید که کشورهای بزرگ و پیشرفته نیز نصب دوربین مدار بسته را در اهم کارهای خود قرار داده اند.

دسته بندی :

تاریخ انتشار :

فهرست محتوا

دیدگاه

Comments are closed.