انواع سنسورهای دزدگیر اماکن

انواع سنسورهای دزدگیر اماکن

انواع سنسورهای دزدگیر اماکن

معرفی انواع سنسورهای دزدگیر اماکن

مقاله آموزشی میخواهیم در مورد حسگرهای دزدگیر اماکن صحبت کنیم تا بتوانیم انواع سنسورهای دزدگیر اماکن با توجه به کارایی و توانایی که دارند بشناسیم و در هر کدام از این مدل های سنسور ها بهترین برند آشنا شویم.

پس از اینکه شما با انواع سنسورهای دزدگیر اماکن آشنا شدید می توانید در زمانی که قصد نصب دزدگیر اماکن را دارید بهترین انتخاب را برای سنسور مناسب برای محل شما داشته باشید، مقاله آموزشی توسط مهندسین شرکت چشمان بیدار آریا نوشته شده و در خصوص برند های معرفی شده برای سنسور های دزدگیر هدف تجاری ندارد.

انواع سنسورهای دزدگیر اماکن

انواع سنسورهای دزدگیر اماکن

انواع سنسور دزدگیر اماکن با توجه به نوع کارایی

تمامی سنسورهای دزدگیر اماکن از نظر کارایی و کاربردی که دارند به دسته های زیر تقسیم می شوند (توضیحات مربوط به هر کدام از این مدل از سنسور های دزدگیر اماکن به صورت کامل با یک عکس مشابه در قسمت زیر برای شما توضیح داده می شود تا با انواع سنسورهای دزدگیر اماکن به صورت دقیق آشنا شوید):

سنسور حرکتی

سنسور حرکتی

سنسور حرکتی

این سنسور از نوع سنسور های حرکتی می باشد که به محض تشخیص حرکت یک یک موجود جاندار (انسان و یا حیوان که دمای بدن آنها بیش از ۲۲ درجه باشد) یک سیگنال تحریک برای دستگاه مرکزی ارسال خواهد کرد عملکرد این مدل از سنسور های دزدگیر اماکن بر مبنای آشکارساز های مادون قرمز می باشد سنسورهای حرکتی با استفاده از تابش مادون قرمز و اسکن کردن میزان بازگشت مادون قرمز از محیط می تواند وجود و یا عدم وجود موجود را در محیط تشخیص دهد یکی از پر کاربردترین انواع سنسورهای دزدگیر اماکن سنسور حرکتی است زیرا کمترین قیمت و بالاترین کارایی را دارند.

این مدل از سنسورهای دزدگیر اماکن با زاویه عملکرد حدود ۱۸۰ درجه و تا حداکثر ده متری می توانند برای شما عملکرد درستی داشته باشند، بهترین مدل از سنسور حرکتی دزدگیر اماکن سنسور پارادوکس مدل Pro476  میباشد.

سنسور حرکتی وزنی( تشخیص انسان از حیوان)

سنسور حرکتی وزنی مدل DG85

سنسور حرکتی وزنی مدل DG85

این مدل سنسورهای حرکتی توانایی تشخیص انسان از حیوان را دارا می باشد. اصطلاح به اینها سنسور حرکتی وزنی گفته می شود، زیرا می تواند بر اساس وزن موجودی که که جلوی آن حرکت می کند تنظیم شود که آیا اعلام خطر کند و یا خیر.

فرض کنید که شما در منزل خودتان را برای حیوانات خانگی مانند سگ و گربه هستید، در این صورت زمانی که دزدگیر را مسلح می کنید اگر حیوانات شما جلوی سنسور حرکت میکنند نباید اعلام خطر کند مرد در نتیجه باید حتما از سنسورهای حرکتی وزنی استفاده کنید.

این مدل از  حسگر یکی از پرکاربردترین انواع سنسورهای دزدگیر اماکن می باشد و بهترین مدل از سنسور حرکتی وزنی دزدگیر اماکن سنسور پارادوکس مدل DG85 و یک لول پایینتر مدل 106 میباشد.

سنسور نوری

سنسور نوری ABT100

سنسور نوری ABT100

سنسورهای نوری مانند یک خط لیزر عمل می کنند در صورتی که این خط قطع شود به دستگاه دزدگیر اعلام می‌شود که می بایست اعلام خطر کند، در فیلم های سینمایی حتما دیده اید که یک فنس الکتریکی با خطوط قرمز وجود دارد که با رد شدن یک فرد از روی آن سیستم حفاظتی مطلع می شود، ولی در دنیای واقعی شما می توانید این موضوع را در درب پارکینگ خودتان مشاهده کنید. برخی از سیستم های پارکینگی دارای سنسور های بیرون درب هستند که معمولاً به رنگ مشکی بوده که وجود یا عدم وجود ماشین را تشخیص میدهند.

یکی از انواع سنسورهای دزدگیر اماکن سنسور خطی است که اصطلاحاً به آن ها سنسور نوری گفته میشود که در دقیقا مانند یک لیزر عمل میکند، بیشترین کاربرد این سنسورها در روی دیوارها است و برای فواصل طولانی مانند 100 متر و 250 متر بهترین برند این مدل سنسورهای ABT100 می باشد.

سنسور ضربه(مخصوص درب و پنجره)

شوک سنسور

شوک سنسور

برخی مواقع پیش می آید که شما میخواهید حتی قبل از ورود سارقان سیستم اعلام سرقت شما متوجه شود و به شما اعلام خطر کند، در این صورت باید از سنسورهای پیشگیرانه استفاده کنید که یکی از آنها سنسور ضربه می باشد که معمولاً بر روی درب و پنجره هاست دست میکند و با کوچکترین ضربه این سنسور ها عمل کرده به دستگاه مرکزی دزدگیر اماکن علامه خطر می کند.

در اصطلاح بازار به این مدل از سنسور ها یکی از از پرکاربردترین انواع سنسورهای دزدگیر اماکن میباشد “شوک سنسور” نیز گفته می شود که بهترین مدل برای آن شوک سنسور GMK است.

سنسور تشخیص باز و بسته شدن درب و پنجره

سنسور تشخیص باز و بسته بودن درب و پنجره در واقع یک سنسور مگنتی می باشد که از دو قسمت تشکیل شده است، در صورتیکه این دو قسمت به صورت دقیق روی هم باشند درب یا پنجره شما بسته تشخیص داده شده و در صورتی که این دو سنسور روبروی هم نباشند باز بودن درب و پنجره را تشخیص میدهد.

بهترین مدل برای سنسور تشخیص باز و بسته بودن درب و پنجره مدل مگنت بیسیم 433 میباشد.

سنسور دستی( پدال)

یکی دیگر از انواع سنسور های دزدگیر اماکن سنسور دستی و یا همان پدال سنسور می باشد، این مدل سنسور دزدگیر اماکن معمولاً در زیر پای اپراتور قرار داده می شود و در صورتی که خودش تشخیص داد با فشردن آن سیستم اعلام سرقت فعال شده و عملیات های حفاظتی خود را انجام میدهد.

سنسور دستی در شکل ها و  کیفیت های گوناگون وجود دارد ولی معروفترین آن پدال سنسور دزدگیر می باشد ولی می توانید از کلید و ریموت برای تحریک دستی سنسور دزدگیر اماکن استفاده کنید.

تا اینجا انواع سنسورهای دزدگیر اماکن را برای شما معرفی کردیم و مشخص شد که هر کدام چه کاربردی دارد، بنابراین لازم است که در زمانی که قصد نصب دزدگیر منزل را دارید حتما با در نظر داشتن نیازهای خودتان و اینکه  هدف شما از نصب دزدگیر منزل چیست نسبت به انتخاب یکی از این انواع سنسور های دزدگیر اماکن و یا حتی ترکیبی از آنها استفاده کنید.

انتخاب سنسورهای دزدگیر اماکن این است که شما متناسب با نیاز محل نصب و همچنین هدف پروژه یکی از وظایف اصلی نصاب دزدگیر منزل می باشد که نسبت به نصب دزدگیر منزل هم تجربه کافی و همچنین دانش کافی را داشته باشد.

مشاوره برای آشنایی با انواع سنسورهای دزدگیر اماکن

در این مقاله آموزشی سعی کردیم به صورت کاملا دقیق “انواع سنسورهای دزدگیر اماکن” را برای شما معرفی کنیم تا بتوانید بهترین خرید و انتخاب را در زمان نصب دزدگیر اماکن داشته باشید.

در صورت نیاز به خدمات مشاوره فنی در حوزه سنسورهای اماکن جهت استفاده برای بهترین کارایی در سیستم های حفاظتی و دزدگیر اماکن می توانید با شرکت چشمان بیدار آریا تماس گرفته تا بهترین خدمات مشاوره فنی به شما ارائه می گردد.

راه های ارتباطی با شرکت چشمان بیدار آریا شماره تلفن 66762449 می باشد.

نصاب دزدگیر اماکن

نصاب دزدگیر اماکن در تهران

دسته بندی :

تاریخ انتشار :

فهرست محتوا

دیدگاه

Comments are closed.