ارتفاع نصب دوربین مدار بسته

ارتفاع نصب دوربین مدار بسته

ارتفاع نصب دوربین مدار بسته

در زمان نصب دوربین، باید دوربینهای امنیتی را در ارتفاع مناسبی نصب و راه اندازی کرد که برای انتخاب ارتفاع نصب دوربین مدار بسته باید دقت لازم به عمل بیاید تا بهترین ارتفاع را برای قرار دادن دوربین مداربسته در نظر بگیرد.

ارتفاع نصب دوربین‌های مداربسته بستگی به مکان نصب و هدف استفاده دارد. اگر می‌خواهید دوربین را در داخل محیط‌های داخلی نصب کنید، ارتفاع معمولاً بین 2 تا 3 متر از زمین مناسب است. این ارتفاع اجازه می‌دهد تا دوربین دید خوبی از منطقه مورد نظر داشته باشد و به طور همزمان از دسترسی آسان برای تنظیمات و نگهداری برخوردار باشد.

اگر دوربین‌ها را در فضاهای باز یا خارجی نصب می‌کنید، باید به این نکته توجه کنید که ارتفاع نصب باید به گونه‌ای باشد که دوربین از تداخلات مختلف مانند درختان، دیوارها و سایر عوامل جلوگیری کند و به طور همزمان دید خوبی از منطقه را فراهم کند. ارتفاع معمولاً بین 3 تا 4 متر در این موارد مناسب است.

در هر صورت، قبل از نصب دوربین، بهتر است با توجه به نیازها و شرایط خاص محل نصب، ارتفاع مناسب را تعیین کنید تا دوربین به بهترین شکل از عملکرد خود برخوردار باشد.

در این مقاله آموزشی میخواهیم به شما تجربیات خودمان در این زمینه را ارائه بدهیم تا از نصب دوربین مداربسته خودتان بیشترین بهره برداری را داشته باشید، پس تا انتهای این مقاله آموزشی همراه کارشناسان شرکت چشمان بیدار آریا باشید.

ارتفاع نصب دوربین مدار بسته

معیارهای اصلی در انتخاب ارتفاع مناسب

برای انتخاب ارتفاع مناسب نصب دوربین مداربسته لازم است که معیارهای زیادی را مد نظر قرار بدهیم، یکی از این معیار ها زاویه دید دوربین مداربسته نسبت به سوژه ها می باشد با در نظر گرفتن این که کارفرما و یا نصاب دوربین مداربسته و میزان عمق تصویری را برای مشاهده سوژه‌ها از دوربین مورد نظر می تواند تعیین کننده میزان ارتفاع نصب دوربین باشد.

یکی از اصلی ترین معیارهای انتخاب ارتفاع دوربین مدار بسته این است که به راحتی در دسترس نباشد تا سارقان بتواند به دوربین آسیب بزنند و یا حتی آن را سرقت کنند. معیار مهم دیگر نیز زاویه دید دوربین است، هرچه ارتفاع زیاد شود شما تصاویر ببا زاویه بالاتری دارید و جزئیات را از دست میدهید.

با در نظر گرفتن این دو معیار باید نسبت به انتخاب ارتفاع نصب دوربین مدار بسته اقدام کنیم که در ادامه این اقدامات را برای شما شرح می دهیم.

دوربین های مداربسته را در کجا قرار دهید؟

محل قرار گرفتن دوربین مدار بسته زاویه پوشش تصاویر که کاملا منطبق بر انتخاب لنز دوربین می باشد یکی از المان های اساسی در تعیین ارتفاع نصب دوربین مدار بسته است. در کنار اینکه شما چه محلی را برای یک دوربین انتخاب میکنید محل نصب سایر دوربین ها نیز می توانند بر انتخاب ارتفاع زاویه و همچنین محل نصب دوربین های مداربسته دیگری نیز تاثیرگذار باشد.

معمولا دوربین های مدار بسته را برای محل های پر اهمیت مانند پارکینگ ها، درب های ورودی و خروجی و در داخل شرکت ها بر روی گاوصندوق و اسناد مهم مالی اقدام به نصب دوربین مداربسته می کند، در نظر داشته باشید که انتخاب هر کدام از این محل ها باید به گونه‌ای باشد که کمترین نقطه کور دوربین مداربسته برای کارفرما ایجاد شده باشد.

ارتفاع استاندارد نصب دوربین های امنیتی

ارتفاع استاندارد نصب دوربین های امنیتی

دلایل نصب دوربین مدار بسته در ارتفاع مناسب

مهمترین سوالی که در این مقاله آموزشی باید پاسخ داده شود این است که چرا دوربین مداربسته را باید در یک ارتفاع مناسب و کاملا اصولی نصب کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت دو علت اساسی در پاسخ به این سوال وجود دارد اولین است که هر دوربین مداربسته تا یک زاویه ای را میتواند تصاویر با کیفیت و اصطلاحاً عمق تصویر مناسبی داشته باشد از یک رابطه مثلثاتی خیلی ساده می شود فهمید که ارتفاع دوربین مداربسته تعیین کننده عمق تصویر می باشد.

و از طرف دیگر هر دوربین مداربسته برای نمایش تصاویر در شب نیاز به نور مادون قرمز و یا نور مرئی دارد که این موها نیز در خود دوربین مداربسته تولید و ساطع می شود، در نتیجه لازم است که حتماً با در نظر گرفتن اینکه دوربین مداربسته تا چه ای را در شب می تواند تصویر با کیفیت تحویل دهد می توانیم نسبت به انتخاب ارتفاع نصب دوربین مدار بسته اقدام کنیم.

به دو عامل بالا، عوامل دیگری مانند احتمال سرقت و یا خرابی دوربین مداربسته توسط سارقین و همچنین شرایط محل نصب دوربین مدار بسته که یک نصاب دوربین مداربسته مجبور میکند دوربین را در کجا نصب کند اضافه کنید.

با در نظر گرفتن تمامی عوامل بالا لازم است حتما دوربین مدار بسته در یک محل کاملا مناسب و صحیح نصب و راه اندازی شود.

بنابراین  ارتفاع مناسب نصب دوربین مناسب چه خواهد بود؟

اکثر شرکت های امنیتی که در نصب دوربین مدار بسته تجربه و تخصص کافی دارند اقدام به نصب دوربین در ارتفاع ۲ متری را پیشنهاد اولیه خود می داند ولی این ارتفاع کاملاً وابسته به شرایط محل نصب پروژه و نوع ملک منطقه ای که قرار است برای آن جا دوربین مدار بسته را نصب کنید و به دنبال افزایش امنیت آن هستید میباشد و بیشترین ارتفاعی که معمولاً یک نصاب دوربین مدار بسته اقدام به نصب دوربین می کند ارتفاع ۵ و نیم متر می باشد .

مجددا تاکید می گردد که  تعیین ارتفاع نصب دوربین مدار بسته به صورت یک عدد مشخص و دقیق غیر ممکن میباشد و به عواملی وابسته است که در محل پروژه تعیین می شود.

مزیت نصب دوربین مدار بسته در ارتفاع بین ۲ تا ۵ متر(که بهترین انتخاب یک نصاب دوربین مدار بسته است) این است که شما بیشترین زاویه دید تصویر را در دوربین مداربسته داریم همچنین برای دوربین های مداربسته که توانایی نمایش تصویر در شب را تا عمق بیش از ۳۰ متری دارند این ارتفاع بهترین ارتفاع ممکن میباشد از طرفی هرچه به ارتفاع ۵ متر نزدیک می شویم احتمال دسترسی دوربین به سارقان کمتر می‌شود و خرابی دوربین مداربسته توسط آنها کمتر می گردد.

هزینه نصب دوربین مداربسته در ارتفاع

هزینه نصب دوربین مداربسته در ارتفاع

چند پیشنهاد دیگر برای نصب دوربین مدار بسته در ارتفاع

شرکت چشمان بیدار آریا دارای سابقه طولانی در  زمینه نصب دوربین مداربسته می باشد، علت اینکه ما دارای تعداد زیادی از نیروهای متخصص به عنوان نصاب دوربین مدار بسته در تهران را در اختیار داریم بر اساس تجربه خودمان چند پیشنهاد برای نصب دوربین مداربسته در ارتفاع را به شما اطلاع رسانی میکنیم:

–  دوربین های مدار بسته در ارتفاعی نصب کنید که در حدود ده الی پانزده متری چهره افراد و یا پلاک خودرو به صورت کامل دیده شود

–  در زمانی که یک نصاب برای نصب و راه اندازی سیستم نظارتی شما حضور پیدا می کند، نمونه تصاویر را قبل از نصب دوربین مداربسته به صورت کامل از ایشان بخواهید، تا از محل نصب و ارتفاع مناسب دوربین مطلع شوید

– دوربین های مداربسته بیرون از محیط زندگی خودتان را در بالاترین ارتفاع ممکنه قرار دهید و محل آن را به گونه ای انتخاب کنید که دسترسی به آن به سادگی ممکن نباشد.

با رعایت تمام موارد بالا شما میتوانید دوربین های امنیتی را به گونه‌ای راه اندازی کنید که بیشترین کارایی و کمترین احتمال تقریب را داشته باشد، یک نصاب دوربین مدار بسته متخصص حتما نسبت به این موضوع آگاه است که ارتفاع نصب دوربینهای امنیتی لازم است با نظر مستقیم کارفرما نهایی شود ولی در این حوزه می بایست مشاوره‌های دقیق را به کارفرما ارائه بدهد.

نتیجه گیری

در صورتی که قصد نصب دوربین مدار بسته را دارید حتما از یک نصاب دوربین مدار بسته متخصص و با تجربه در این حوزه استفاده کنید تا بیشترین کارایی را از دوربینهای امنتی خودتان داشته باشید. برای این موضوع میتوانید از شرکت چشمان بیدار آریا به عنوان یک مشاور با تجربه و کاملا حرفه ای در کنار خودتان استفاده نمایید.

برای تماس با بهترین تیم نصاب دوربین در تهران با شرکت چشمان بیدار آریا به شماره تلفن 66762249 تماس بگیرد تا بهترین مشاوره فنی و مهندسی را در زمینه سیستمهای حفاظتی و نظارتی را به شما ارائه بدهیم.

آدرس شرکت چشمان بیدار آریا : تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ پاساژ امجد ط 4 واحد 12 می باشد و ما برای تمام مناطق تهران دارای تیمهای حرفه ای در تمام ززمینه های سیستمهای حفاظتی و نظارتی هستیم.

نحوه انتخاب یک نصاب دوربین مداربسته خوب

نحوه انتخاب یک نصاب دوربین مداربسته خوب

دسته بندی :

تاریخ انتشار :

فهرست محتوا

دیدگاه

Comments are closed.